Leeds - 26 June - Results

Races: 10
Finishers: 73
PBs 33 (41%)
Power of Ten results: Here

. Race : 3 800m A
.
Posn Vest No. Leg No. Time Name Club
1 3 3 01:51.83 Ossama Meslek U23 Leeds City
2 1 1 01:51.91 Jack Hallas Birchfield H
3 5 5 01:54.25 James Habergham U23 Halifax
4 4 4 01:54.94 John Ashcroft Liverpool H
5 6 6 01:56.18 Declan Neary U23 City Of York
6 8 8 01:56.25 Allan Stewart Chiltem
7 2 2 01:57.12 Ryan Buck U23 City Of York
8 7 7 01:57.22 Ben Read U23 Wakefield
.
.
. Race : 7 800m B
.
Posn Vest No. Leg No. Time Name Club
1 9 1 01:55.12 Jack Brennan U20 Harrogate
2 16 8 01:56.99 Philip Wilson Tipton
3 13 5 01:58.02 Alex Wood U17 Tynedale
4 14 6 01:58.10 Mark Banks Heaton
5 12 4 02:00.37 Archie Richardson U17 Lincoln Wellington
.
.
. Race : 9 800m C
.
Posn Vest No. Leg No. Time Name Club
1 24 6 01:59.01 George Philips U20 Doncaster
2 25 7 01:59.03 Ethan Hussey U15 Leeds City
3 18 2 02:00.49 Aaron Hunt U17 Nene Valley
4 17 1 02:01.68 Toby Hillery U20 Whetherby
5 29 4 02:02.21 Archie Rainbow U17 Nene Valley
6 22 5 02:05.74 Simon Boland Spenborough
.
.
. Race : 4 800m D
.
Posn Vest No. Leg No. Time Name Club
1 33 7 02:03.72 Adam Ord U15 Durham
2 27 2 02:04.04 Mark Cage City Of York
3 32 6 02:04.13 Samuel Shuttleworth U23 Lincoln Wellington
4 30 4 02:04.96 Joshua Ward U17 Barnsley Ac
5 31 5 02:06.48 Sam Ackerman U15 Leeds City
6 34 8 02:06.71 Oskar Fraser-krauss U20 City Of York
7 26 1 02:07.02 Joseph Clancy U17 Leeds City
8 28 3 02:07.25 Fraser Gorvett U20
9 35 9 02:11.09 Rhys Gibson U20 Doncaster
.
.
. Race : 6 800m E
.
Posn Vest No. Leg No. Time Name Club
1 39 4 02:09.03 Jack Hutchinson U15 Hyndburn
2 37 2 02:12.53 Liam Brittle U15 Darlington H
3 42 7 02:13.00 Lucy Robinson U23 Wakefield
4 38 3 02:14.18 Thomas Cooper U15 Leeds City
5 91 9 02:14.95 Rachel Atherton Leeds City
6 41 6 02:15.00 Rachel Scott U23 Sale Harriers
7 43 8 02:15.69 Lucy-erin Hunter U20 Darlington H
8 36 10 02:15.79 Zara Knappy U23 Rotherham
9 40 5 02:17.23 Georgia Rothwell U20 City Of York
.
.
. Race : 10 800m F
.
Posn Vest No. Leg No. Time Name Club
1 51 8 02:13.84 Georgia Yearby U23 Leeds City
2 46 3 02:14.77 Elliot Savage U13 Bury
3 53 9 02:15.50 Ewan Savage U13 Bury
4 45 2 02:15.70 George Rowland U15 Doncaster
5 50 7 02:17.11 India Pentland U17 Darlington H
6 55 4 02:18.27 Becky Wilkinson City Of York
7 49 6 02:18.69 Molly Butterworth U20 Doncaster
8 48 5 02:30.34 Eleanor Robinson U20 Keighley & Craven
.
.
. Race : 8 800m G
.
Posn Vest No. Leg No. Time Name Club
1 54 3 02:17.86 Benjamin Watkinson U15 Doncaster
2 57 6 02:19.10 Stella Cross U20 Whetherby
3 58 7 02:20.39 Zoe Hunter U15 Leeds City
4 62 2 02:21.03 Eve Hutchinson U17 Hyndburn
5 52 1 02:22.88 Benjamin Johnson U15 Middlesborough (mandale)
.
.
. Race : 5 800m H
.
Posn Vest No. Leg No. Time Name Club
1 59 1 02:22.64 Joe Warren U15 Doncaster
2 65 7 02:28.14 Eve Jones U15 Skyrac
3 60 2 02:32.50 Edward Phillips U13 Doncaster
4 64 6 02:34.17 Niamh Boyd U13 Sale Harriers
5 67 9 02:40.18 Lisa Fouweather U17 Doncaster
6 66 8 02:50.33 Jessica Rowland U13 Doncaster
.
.
. Race : 2 Mens 3000m
.
Posn Vest No. Leg No. Time Name Club
1 73 3 08:44.66 Joshua Dickinson U17 City Of York
2 71 2 08:45.75 Stuart Spencer Notts
3 75 5 08:49.35 Dominic Smith U20 Swansea
4 84 14 08:49.59 Tommy Dawson U17 Leeds City
5 77 7 08:50.42 Nathan Dunn U23 Leeds City
6 76 6 08:58.57 Elliot Lawrence U20 Swansea
7 74 4 09:09.72 Joshua Rowe Leeds City
8 78 8 09:11.28 Timmy Davies Leeds City
9 79 9 09:17.88 William Collumb U20 Rothwell
10 80 10 09:19.28 James Caldwell U23 Barton & District Ac
11 85 15 09:36.21 Becky Rigby Preston
12 82 12 09:54.96 George Westerman U17 Doncaster
.
.
. Race : 1 Womens 3000m
.
Posn Vest No. Leg No. Time Name Club
1 86 1 10:08.53 Jasmine Cooper U17 Derby
2 87 2 10:15.62 Sarah Hodgson U23 Leeds City Ac
3 90 5 10:29.24 Charlotte Mason City Of York
4 89 4 10:38.17 Evie Brailsford Hallamshire
5 88 3 10:39.09 Josie Cram Morpeth

The best of British from the BMC

© Copyright British Milers Club 2013