Glasgow (Crownpoint) - 20 April - Results

Races:4
Finishers: 60
PBs 37 (62%)
Power of Ten results: Here

. Race : 1 10,000m A (Men)
.
Posn Vest No. Leg No. Time Name Club
1 2 3 29:48.80 Lachlan Oates Shettleston / Glasgow Uni
2 1 1 29:59.43 Logan Rees U23 Fife / Edinburgh Uni
3 7 8 31:05.88 Stuart Gibson Cambuslang / Whitemoss
4 3 4 31:07.15 Michael Crawley Durham / Corstorphine / Edinburgh U
5 96 28 31:20.84 Fraser Stewart Cambuslang
6 9 10 31:21.37 Michael Deason Shettleston / Glasgow University
7 12 13 31:28.02 Tom Martyn Hunters Bog Trotters / Corstorphi
8 8 9 31:32.54 James Hoad Thames Hare & Hounds / Aberdeen
9 89 2 32:08.33 Stephen Trainer Greenock
10 23 24 32:08.88 Darrell Hastie V35 Gala
11 13 14 32:11.90 Caoimhin Kelly "monaghan Phoenix Irl / Ireland
12 90 27 32:15.22 Colin Reilly Cambuslang
13 18 19 32:28.47 Kerry-liam Wilson V45 Cambuslang / Scottish Vets H
14 17 18 32:53.34 Ben Hukins V35 Cambuslang / Ph Racing
15 21 22 32:54.06 Leon Johnson V40 Edinburgh Ac
16 16 17 33:09.58 Jamie Clements East Kilbride
17 14 15 33:16.17 Martin Lynas U23 East Kilbride
18 22 23 35:01.73 Daniel Bryant Edinburgh Ac / Judd School
.
.
. Race : 2 10,000m B (Mixed)
.
Posn Vest No. Leg No. Time Name Club
1 50 25 33:04.85 Ben Shaw U20 Giffnock North
2 30 6 33:26.24 Sam Fernando U23 Fife
3 31 7 33:27.69 Chris Mooney V35 Greenock Glenpark
4 29 5 33:32.89 Richard Carr Cambuslang
5 25 1 33:37.46 Darran Muir V40 Law
6 26 2 33:45.65 Alastair Brockie V35 Corstorphine
7 27 3 33:49.82 Iain Macdonald Edinburgh Ac
8 40 16 34:04.24 Kenneth Neill V35 Ayr Seaforth
9 32 8 34:05.59 Fionnuala Ross Shettleston / Armagh / Ireland
10 39 15 34:09.51 Ian Johnston V50 Veterans / Scottish Vets H
11 43 19 34:15.58 David Tamburini V40 Inverclyde / Scottish Vets H
12 46 21 34:15.73 Ewan Crawford Hunters Bog Trotters / Edinburgh
13 41 17 34:20.15 Justin Carter V45 Cambuslang / Shettleston
14 37 13 34:24.24 Malcolm Lang V40 Lothian
15 49 24 34:50.04 Brian Scally V50 Shettleston / Scottish Vets H
16 88 26 34:51.79 Graeme Paterson V40 Bellahouston Rr
17 42 18 35:03.80 Martyn Glancy Cumbernauld
18 47 22 35:37.05 Jason Kane Inverclyde
.
.
. Race : 3 10,000m C (Mixed)
.
Posn Vest No. Leg No. Time Name Club
1 52 2 35:57.17 David Hogg V45 Cumbernauld
2 54 4 36:22.48 Stephen Brown V35 West End Rr / Scottish Vets H
3 60 10 36:27.75 Luke Chamberlain V45 Giffnock North
4 93 25 36:48.20 Chris Greenhalgh
5 64 14 36:58.93 Michelle Sandison V35 Springburn
6 61 11 37:00.83 Mark King V45 Unattached
7 68 18 37:04.54 Fiona Matheson V55 Falkirk / Scottish Vets H
8 57 7 37:09.12 Patrick Gibbons V40 Helensburgh
9 72 22 37:27.52 Ted Gourley V55 Giffnock North
10 65 15 37:38.48 Denis Williams V55 Shettleston
11 59 9 37:57.34 Chris Upson V50 Cambuslang / Scottish Vets H
12 62 12 38:04.74 Kirstian Macruary Corstorphine
13 71 21 38:46.58 Ruth Joss Shettleston / Glasgow Uni
14 70 20 38:56.56 Laura Gibson Fife
.
.
. Race : 4 10,000m D (Mixed)
.
Posn Vest No. Leg No. Time Name Club
1 75 2 38:19.44 Grant Matheson V55 Falkirk / Scottish Vets H
2 80 7 38:49.37 James Breen V50 Hamilton H
3 81 8 38:50.17 Mark Gallacher V45 Motherwell
4 77 4 38:51.29 Jill Smylie V35 Giffnock North
5 76 3 40:44.52 Isla Scott-pearce Edinburgh Ac / Aberdeen Uni / Aberd
6 95 14 41:47.72 David Dickson
7 83 10 41:57.88 Alan Cox V55 Strathaven Striders
8 84 11 43:05.94 Andrew Chapman V40 Bridgtown Cona Testa Tri Team
9 85 12 49:15.71 Phyllis Hands V60 Motherwell / Scottish Vets H
10 86 13 56:12.07 Colin Knox Forres

The best of British from the BMC

© Copyright British Milers Club 2013