Trafford Gold Standard - 12 Jun - Results (Updated)

Races:8
Finishers: 65
PBs 33 (51%)
Power of Ten results: Here

. Race : 5 BMC 800m Heat 1
.
Posn Vest No. Time Name Club
1 607 01:49.74 Will Snook Harlow Ac
2 606 01:49.81 Andrew Smith Pudsey & Bramley
3 608 01:50.13 Dominic Walton Rossendale
4 601 01:50.29 Josh Allen Middlesbrough (mandale)
5 602 01:50.46 Ben Brunswick Dorking & Mole Valley
6 603 01:50.48 James Gormley Sheffield & Dearne
7 604 01:51.58 James Habergham Halifax
8 609 01:52.88 Kevin Woods Crusaders
.
.
. Race : 5 BMC 800m Heat 2
.
Posn Vest No. Time Name Club
1 636 02:05.77 Hannah England Oxford City
2 641 02:06.68 Jacqueline Fairchild Preston
3 635 02:06.84 Katy Brown Stewartry
4 639 02:06.92 Anna Silvander Stockport
5 643 02:06.99 Isla Calvert Livingston
6 637 02:07.37 Georgia Yearby Leeds
7 640 02:07.42 Jo Keane Ennis Track
8 638 02:09.01 Lucy Robinson Wakefield
9 642 02:09.09 Sarah Calvert Livingston
.
.
. Race : 5 BMC 800m Heat 3
.
Posn Vest No. Time Name Club
1 615 01:52.02 Fintan Stewart City Of Derry
2 612 01:52.67 Grant Muir Giffnock North
3 617 01:53.06 Rocco Zaman-browne Manchester H
4 611 01:53.30 James Marchant Blackburn
5 618 01:54.62 Linton Taylor Newark Ac
.
.
. Race : 5 BMC 800m Heat 4
.
Posn Vest No. Time Name Club
1 619 01:52.97 Robbie Barr Victoria Park City Of Glasgow
2 623 01:53.20 Samuel Jones St. Albans Ac
3 621 01:53.30 Michael Ferguson Aberdeen
4 626 01:53.39 Jonathan Tobin Swansea
5 622 01:53.92 Alex Johnston Pitreavie
6 625 01:54.24 Andrew Roen Gateshead
7 620 01:55.63 Ben Deasy Ireland
8 624 01:56.34 Joseph Morrison West Cheshire
.
.
. Race : 5 BMC 800m Heat 5
.
Posn Vest No. Time Name Club
1 630 01:52.4 Ethan Hussey Leeds City
2 627 01:54.7 Jack Allison Leeds City
3 634 01:55.3 Joshua Schofield City of York
4 632 01:56.3 Ben Lee Vale Royal
5 676 01:57.3 Oskar Fraser-krauss Unknown
6 629 01:59.5 Jonathan Currie Tynedale
.
.
. Race : 7 BMC 1500m Heat 1
.
Posn Vest No. Time Name Club
1 653 03:45.21 Emile Cairess Leeds
2 652 03:45.63 Daniel Mooney N. Ireland
3 647 03:46.11 Matthew Fayers Hillingdon
4 650 03:46.45 Ben Potrykus Pitreavie
5 646 03:46.84 Kane Elliott Falkirk
6 651 03:47.03 Alex Brecker Stoke
7 644 03:47.06 Jacob Brown Vale Royal
8 649 03:50.36 Daniel Lawton Trafford Ac
9 648 03:51.56 Eric Keogh Donore
10 645 03:52.78 Joshua Cowperthwaite Middlesbrough (mandale)
11 678 03:56.50 Stephen Mackay Glasgow City
.
.
. Race : 7 BMC 1500m Heat 2
.
Posn Vest No. Time Name Club
1 656 03:53.53 Cameron Bell Hallamshire
2 660 03:54.03 Lewis Jagger Sheffield & Dearne
3 661 03:54.89 Ryan Page Lincoln Wellington
4 658 03:55.27 Nathan Dunn Preston
5 662 03:55.67 David Sheldon City Of Stoke
6 663 03:55.84 Mike Tanner Birchfield H
7 655 04:03.01 Kevin Bell Liverpool H
.
.
. Race : 7 BMC 1500m Heat 3
.
Posn Vest No. Time Name Club
1 669 03:50.92 James Young Morpeth
2 675 03:54.52 Daniel Preston Unattached
3 664 03:56.65 Connor Bentley City Of Stoke
4 672 03:57.65 Joe Ford Liverpool
5 667 03:59.45 Casey Maddock City Of Stoke
6 671 04:00.41 Elliot Richards Unattached
7 674 04:00.45 Phil Winkler Unattached
8 670 04:00.95 Cameron Weaver Vale Royal
9 665 04:01.21 Joseph Kilgour Derby
10 673 04:03.08 Ben Griffiths Birchfield
11 679 04:05.39 Bruno Lima Salford Harriers

The best of British from the BMC

© Copyright British Milers Club 2013