BMC Eltham - 15 Aug - Start Lists & Timetable

First Surname AG Sex Club
8.50pm BMC Women's 800m Challenge
Katie Snowden SEN W Herne Hill/Nottingham Uni
Revee Walcott-Nolan SEN W Luton/St. Mary's Uni/Woodford Green Essex Ladies
Hannah Segrave SEN W Middlesbrough (Mandale)
Khahisa Mhlanga U20 W Herts Phoenix
Rachel McClay SEN W Bracknell AC
Chloe Bradley SEN W Woodford Green Essex Ladies/Loughborough Students
Kimberly Johansen SEN W Chelmsford/Elon University
Holly Archer SEN W Cambridge & Coleridge/Southern Methodist Uni
Laura O'Connor SEN W Harrow
.
8.55pm Sydney Wooderson 800m
Anthony Romaniw SEN M Canada
Eric Avila SEN M United States
Spencer Thomas U23 M Brighton Phoenix
Charles Da'Vall Grice SEN M Brighton Phoenix
Archie Davis U23 M Brighton Phoenix
Finley Bigg U23 M Brighton Phoenix
Joonas Rinne SEN M Finland
Sean Molloy SEN M Tonbridge/St. Mary's Uni
Tuomo Salonen SEN M Finland
Ricky Lutakome U20 M Sutton & District/Blackheath & Bromley
.
First Surname AG Sex Club
7.50pm 800m B
James McCarthy U23 M Chiltern/Warwick Uni
Victor Nutakor SEN M Newham & Essex Beagles
Sam Blake SEN M Cardiff/Cardiff Uni/Australia
Nick Armstrong U23 M Newham & Essex Beagles/Loughborough Students
Kieran Eland U23 M Tonbridge/Cardiff Met Uni
Jack Higgins U17 M Bexley
Lauri Hassi SEN M Finland
James Beeks U23 M Basingstoke & Mid Hants
Oliver Lill U17 M Basildon
Tom Bowerman SEN M Aldershot, Farnham & District/Swansea Uni
.
7.55pm 800m C
Joseph Rogers U23 M Halesowen/Nottingham Trent Uni/Blackheath & Bromley
Daniel Richards U23 M Orion/Leeds Uni
Ryan Driscoll SEN M Tonbridge/San Francisco Uni
Thomas Keevil U20 M Havering
Stephen Strange SEN M Basildon
Joss Barber U20 M Blackheath & Bromley/King's College London
Cameron Payas U23 M Tonbridge/Surrey Uni/Guildford & Godalming/Gibraltar
Mike Cummings SEN M Herne Hill/Hardley
Niki Faulkner SEN M Bexley/Imperial College
Isaac Brown U20 M Basildon/Essex Schs
.
8pm 800m D
Thomas Walker SEN M City of Portsmouth
Oliver Bright U17 M Blackheath & Bromley
Alexander Lione U23 M Cambridge & Coleridge/Loughborough Students
Andrew Clarke SEN M Herne Hill
Alec Finch SEN M Thurrock/Loughborough Students
Ahmed Abdulle U20 M Woodford Green Essex Ladies/Somalia
Ben Tyler SEN M Medway & Maidstone/Brunel Uni London
Andre Stone U23 M Bexley/Exeter Uni
Oliver Park SEN M Cambridge & Coleridge
James Millett U23 M Highgate/Imperial
.
8.05pm 800m E
Jack Exley U20 M Thurrock
Oli Lum U23 M Bracknell AC/Cardiff Met Uni
Louis Griffin U23 M Highgate
Charlie Eastaugh SEN M Leamington/Hercules Wimbledon
Harry Lane SEN M Bristol & West/Loughborough Students/Wells City
Lewis Mills U20 M Blackheath & Bromley
Haider Razzaq U23 M Orion
Daniel Seagrove U20 M Tonbridge
Thomas Palmer U17 M Colchester H
Matthew Grindrod U17 M Eastbourne
Ted Higgins U17 M Bexley
.
8.10pm 800m F
Jordan Chrisostomou U23 M Orion/Nottingham Uni
Adam Thompson U23 M Medway & Maidstone/Loughborough Students
Tom Richards SEN M Tonbridge
Jim Davies V35 M Southampton/Southampton
Nick Thomas SEN M Fulham
Jamie Brown U23 M Tonbridge
Daniel Kennedy SEN M Blackheath & Bromley
Scott Pulley SEN M Southampton
Adam Kimber U20 M City of Portsmouth
Ben Davis U20 M Havering
Daniel Pettitt SEN M Kent/Manchester Uni
.
8.15pm 800m G
Harry Boyd U20 M Guildford & Godalming
Oscar Dawson U20 M Colchester H
Sebastian Cirillo SEN M Eastbourne/Brighton Uni/Italy
Andrew Brooker SEN M London Heathside
Damian Nevins V35 M Harrow
Regan Thomas U20 M Bexley
James Meiklejohn U23 M Thames Hare & Hounds
Marshall Smith U20 M Ashford AC
Taylor Newell U20 M Thurrock
Jacob Bourne U20 M Medway & Maidstone
Michael Robbins SEN M Newbury
.
8.20pm 800m H
Yonis Mohamed U23 M Newham & Essex Beagles/Brunel Uni London
Peter Watkeys V35 M Basingstoke & Mid Hants/Welsh Masters
Alex Jago SEN M Arena 80/Brighton & Hove
Sam Sheppard U17 M South London
Oscar Hussey U20 M Blackheath & Bromley/Dulwich
Wayne Lashley V35 M Dulwich
Atticus Mohapi-Dobouny U17 M Lewes
Aeron Evans U23 M Cardiff
Jean Charles Roghi V35 M Kent/France
Joe Ashley V35 M Arena 80/Southern Counties Vets
Tom Simpson U20 M Cambridge H/Greenwich Tritons/Millfield Sch
.
8.25pm 800m I
Seweryn Czapka U15 M Ealing Southall & Middx
Alex Hobley SEN M Herne Hill
Ryan Maunders U20 M Medway & Maidstone
Tom Mackman U23 M Brighton Phoenix/Birmingham Uni/Horsham Blue Star
Jack Madden V35 M Hastings AC
Tom Gaunce U15 M Dacorum & Tring
Ronnie Stowell U17 M Bexley
Chris Molloy SEN M Cambridge & Coleridge
Steve Atkinson V50 M Brighton Phoenix/Veterans
Peter James Caton V40 M Woodford Green Essex Ladies
Daniel Cripps U17 M City of Portsmouth
.
8.30pm 800m J
Jad El-houssami SEN M Newham & Essex Beagles
Oliver Purser U17 M City of Portsmouth
Chauncey Edwards U17 M Ealing Southall & Middx
Thomas Roe U17 M City of Portsmouth
Ethan Fiore U15 M Cambridge H
Maisie Grice U20 W Aldershot, Farnham & District
Connor Burford U23 M Dartford H
Gemma Kersey SEN W Basildon/Middlesex Uni
Ethan Hodges U20 M Hastings Runners
Amber Wallace SEN W Harrow/Brunel Uni London
Lia Radus U17 W Shaftesbury Barnet
.
8.35pm 800m K
Hamish Reilly U17 M Medway & Maidstone
Wole Odele V50 M Cambridge H/Southern Counties Vets
Maisie Collis U15 W Herne Hill
Gavin Englefield V40 M South London
Rosa Serafini SEN W London Heathside/Canada
Alex Mundell SEN W City of Salisbury/Imperial/Thames Valley
Matthew Preston V45 M Cambridge H/Veterans
Helena Corbin SEN W Herne Hill
Charlotte Young U17 W Medway & Maidstone
Katie Kedward SEN W Herne Hill
Tara Bage U23 W Brighton Phoenix/UCL/Highgate
.
8.40pm 800m L
Louise Nash U23 W Hastings AC/St. Mary's Uni
Briony Walsh SEN W Ashford AC/Canterbury Christ Church
Annabel Carter SEN W Invicta East Kent/Loughborough Students
Rose Chaplin U17 W Eastbourne
Ula Cartwright-Finch V35 W London Heathside/Belgrave
Chloe Kornevall U17 W Lewes
Lara Atkinson U20 W Cambridge H
Isobel Penniceard U17 W Herne Hill
Emily Hathaway U17 W Trent Park
Alan Rolfe V50 M Eastbourne
Tatum Walker U15 W Brighton & Hove
.
8.45pm 800m M
Clare Elms V50 W Dulwich/Blackheath & Bromley/Veterans
Olivia Edwards U15 W Dacorum & Tring/Buckinghamshire Schs
Megan Coffey U17 W Herne Hill
Sally Judd V40 W Herts Phoenix
Mia Billins U17 W City of Portsmouth
Maia Hardman U17 W Brighton Phoenix
Bethany Panton U17 W Blackheath & Bromley
Maayan Radus U15 W Shaftesbury Barnet
Alexa Parker SEN W Kent
Billie Rouse U15 W Medway & Maidstone
Flora Davis U15 W Brighton Phoenix
Eleanor Purdue U20 W City of Portsmouth
.
First Surname AG Sex Club
9pm 5000m A
Harvey Dixon SEN M Aldershot, Farnham & District/Providence Col/Gibraltar
Tom Austin SEN M Poole AC/St. Mary's Uni/Bournemouth
Eoin Pierce SEN M Newham & Essex Beagles/Clonliffe/Ireland
William Broom U20 M Chichester
Jacob O'Hara U20 M City of Portsmouth
Ben Shearer V40 M Cambridge H
Rob McTaggart SEN M Bournemouth/Poole AC
Daniel Gaffney V35 M South London
Simon Millett SEN M Windsor Slough Eton & Hounslow/Norwich RR
Tom Collins SEN M Medway & Maidstone
Conor Kissane-Wood SEN M Thames Valley
Eliot Buckner SEN M Newham & Essex Beagles/Loughborough Students
Fraser Logan SEN M Belgrave/Central
Jonathan Tipper V35 M Kent
Kate Avery SEN W Shildon
Andrew Inglis V40 M Cambridge H
Robert Laing V40 M Kent
Emily Hosker Thornhill SEN W Aldershot, Farnham & District/St. Mary's Uni
Fahad Abdi SEN M Hillingdon
.
7pm 5000m B
Che Compton V40 M Kent
Nathan Wilkins SEN M Serpentine
Ben Morton U20 M Chichester
Alex Penfold SEN M Croydon
Mark Finbow SEN M South London/Witham (Essex)
Andrew Whelan V35 M Cambridge H
Samuel Evans SEN M Kent
Dan Madams V45 M Tonbridge
Andrew Mitchell V45 M Thames Valley
Stuart Beaney V40 M Kent
Amy Clements V35 W Kent
Neill Wright V40 M Medway & Maidstone
Tony Tuohy V55 M Dulwich/Veterans
Rachel Longstaff U23 W Cheltenham/Cambridge Uni
Niamh Bridson Hubbard U23 W Blackheath & Bromley/Cambridge Uni
Tara Bage U23 W Brighton Phoenix/UCL/Highgate
Adam O'Hara V40 M City of Portsmouth
Rebecca Johnson SEN W Highgate/UCL
Harry Collins SEN M Medway & Maidstone
Ben Mccallion U23 M Hastings AC
Jonathan Whittaker V35 M Petts Wood/Dulwich
Lewis Baker SEN M Cambridge H

The best of British from the BMC

© Copyright British Milers Club 2013