Exeter - 28 Aug - Results

Races:12
Finishers: 99
PBs 46 (46%)
Power of Ten results: Here

800m Mens A
2 01:50.11 Ben Rochford SEN Shaftesbury Barnet/St. Mary's Uni
1 01:50.88 Phil Norman SEN Woodford Green Essex Ladies
3 01:55.00 Dean Smith SEN City of Plymouth
5 01:58.67 Michael Proffitt U23 Bristol & West
4 01:58.95 Lukas Lacey-Hughes U20 Cardiff Archers
6 02:01.41 Alex Price U23 Swansea
8 02:03.34 Ellery Cole U17 Team Bath
.
.
800m Mixed B
13 02:00.23 Will Stockley U20 Team Bath/Wiltshire Schs
16 02:00.87 Alexander McCartney U20 Newquay & Par/Truro School
11 02:01.93 Angie Petty SEN New Zealand
10 02:02.90 Jim Davies V35 Southampton/Southampton
15 02:03.89 Thomas Mason U15 Exeter
12 02:05.57 Khahisa Mhlanga U20 Herts Phoenix
17 02:05.61 Michael Owen U17 Newport
19 02:07.23 Jordan Choules U17 North Devon
14 02:08.02 Joe Gentry U23 North Somerset
18 02:09.60 Callum Choules U20 North Devon
.
.
800m Mens C
20 02:03.73 Justin Davies U17 Team Bath
22 02:09.55 Liam Hallows U20 Erme Valley
21 02:10.47 Oliver Capps U15 Exeter
23 02:11.20 Oliver Woodmason U15 City of Plymouth
26 02:13.81 Benjy McCartney U17 Newquay & Par
24 02:14.84 Joe Dix U15 Tavistock
119 02:18.33 Will Russell U15 Tavistock
25 02:18.58 Samuel Hart U15 Torbay/Newton Abbot
.
.
800m Mens D
28 02:17.53 Isaac Murray U15 Cornwall AC
27 02:21.35 Liam Gallantry SEN Newquay & Par
30 02:29.01 Callum Cole U15 Chippenham H
29 02:29.40 David Bedwell V60 Bristol & West/Midland Masters
31 02:30.10 Ray Ashford V60 South West Vets
33 02:51.93 Tithecott Jack U13 North Devon
34 02:52.31 William Harrison U13 Torbay
.
.
800m Womens A
78 02:21.13 Alanah Hill U15 Cardiff Archers
76 02:21.98 Sarah Kearsey SEN Exeter/Exeter Uni
77 02:25.46 Heidi Taylor U15 Poole AC
80 02:26.31 Maddy Herbert U17 Dorchester/Team Dorset
79 02:28.92 Harriet Turner U17 North Devon
.
.
800m Womens B
87 02:26.83 Megan Hamilton-Strong U15 Exeter
85 02:27.09 Keira Devereux U13 North Somerset
84 02:27.11 Hannah Taunton SEN Taunton
88 02:27.39 Jessica Spry U15 Newquay & Par
89 02:29.23 Alys Withers U20 North Somerset
86 02:36.29 Demi-Marie Goddard U17 Poole AC
.
.
800m Womens C
92 02:25.49 Jade Kinsey U20 Tavistock/Cornwall Schs
91 02:31.37 Charlotte Brown U17 Taunton
96 02:32.09 Jess Courtney U15 Exeter
95 02:36.66 Suzanne Harding V40 Gloucester/Midland Masters
93 02:41.63 Lucy Acott U13 Mendip
97 02:46.63 Shireen Balouch U20 Newport
.
.
1500m Mens A
36 03:55.20 Callum Jones SEN Newquay & Par/Bristol Uni
40 03:57.53 Harry Wells U20 Gloucester
39 03:57.66 Jackson Mountford U20 Newport
35 03:58.20 Jake Hughes SEN City of Plymouth
42 03:58.56 Matt Coffey U23 Southampton
38 04:02.62 Remi Adebiyi U20 Newport
41 04:04.57 Matthew Bradley SEN City of Plymouth/Newquay & Par
43 04:08.76 William Bardsley U23 South London/Strathclyde Uni
44 04:11.02 Phil Burden V40 Taunton
47 04:11.53 Lewis Cotterill U20 Newquay & Par
45 04:21.97 Joachim Tranvag SEN Exeter Uni/Norway
.
.
1500m Mens B
48 04:13.85 Hamish James U17 North Devon
51 04:15.31 Ollie Lock U17 North Somerset
56 04:17.16 Neil Kennedy SEN Bristol & West
50 04:18.28 Peter Grist SEN Frome
52 04:25.11 Frank Morgan U15 Carmarthen
57 04:26.97 Seamus Robinson U15 Westbury/Yate
59 04:27.60 Sam Mills U15 Exeter
58 04:34.57 Adam Leworthy U15 North Devon
53 04:36.85 Howard Bailey SEN Exeter
121 04:43.01 Caden Goodwin U15 Exeter
.
.
1500m Mens C
60 04:35.87 Charlie Hague U13 Exeter
62 04:38.83 Kyle Darragh U20 North Devon
66 04:38.89 James Mckibbin U23 North Devon
63 04:41.61 George Thomas U15 North Devon
64 04:47.37 William Pengelly U13 North Devon
67 04:48.14 Simon Tithecott V45 Torrington/North Devon
68 04:50.88 Samuel Jackson U20 Parc Bryn Bach
61 04:57.02 Cameron Bryson U15 Exeter
65 04:58.76 Dylan Dayman U15 North Devon
71 05:02.68 Louie Brunsdon U15 North Somerset
70 05:04.07 Myles Begley U15 Torbay/Newton Abbot
72 05:09.25 Henry Dawes U13 Newport
74 05:40.60 Nathan Kitchen V40 Cornwall AC/South West Vets
.
.
1500m Womens A
101 04:44.67 Grace Roberts U15 Vale Royal
100 04:48.97 Lauren Cooper SEN Parc Bryn Bach/Cardiff Uni
99 04:52.30 Emma Ryder U20 Tavistock
104 04:53.71 Sally Judd V40 Herts Phoenix
106 05:00.93 Hannah Blundy U15 Wells City/Yeovil
103 05:11.08 Iona Farquharson U13 Torbay
108 05:16.62 Bethany Wells SEN Gloucester
.
.
1500m Womens B
109 05:04.27 Alexandra Cutts V40 South West RR/South West Vets
110 05:11.10 Lily Hart U15 Newport
112 05:17.83 Ella Rogers U13 Torbay
113 05:18.08 Verity Tank U13 City of Plymouth
117 05:24.03 Emma Harrison U15 Torbay/Newton Abbot
118 05:28.29 Holly Leman-Liberal U15 Torbay
114 05:34.68 Olivia Travers U15 Erme Valley
111 05:35.30 Lily Bates U17 Torbay/Newton Abbot
116 05:47.85 Lucie Guy U15 Yeovil

The best of British from the BMC

© Copyright British Milers Club 2013