Sheffield Indoor - 23 Jan - Results

Races:7
Finishers: 43
PBs 8 (19%)
Power of Ten results: Here

BMC 800m Race 1
Position Name Gender/Age Club
1 3 1 Oliver DANE U23M Sheffield & Dearne/Sheffield Un
2 5 2 Alex GOODALL U23M White Star (Belgium)/Durham Uni
3 4 3 Samuel JONES U23M St. Albans AC/St. Albans Stride
4 8 4 Joseph ROGERS U23M Halesowen/Nottingham Trent Uni/
5 6 5 Daniel RICHARDS U23M Orion/Leeds Uni
6 12 6 Fergus MCAULIFFE U20M Charnwood
7 10 7 Jonathon BEHARRELL U23M Sheffield & Dearne/St. Mary's U
.
8 1 2 BMC 800m Race 2
Position Name Club
1 16 1 Aidan BRADY U20M Livingston
2 13 2 Joseph MORRISON U23M West Cheshire/Chester Uni
3 14 3 Jonathan HIORNS SM Notts
4 115 4 Matthew GRAHAM SM Manchester Harriers & AC
5 17 5 Dean RICHARDSON V45M City of Stoke/Midland Masters
.
8 1 3 BMC 800m Race 3
Position Name Club
1 18 0 Alex MOSELEY U17M Doncaster
2 19 0 Henry CULLEN U17M Doncaster
3 20 0 Aimee PRATT U23W Sale Harriers Manchester/Manche
4 21 0 Georgia YEARBY Senw Leeds City/Leeds Beckett Uni
5 22 0 Emily SIMPSON U20W Sheffield & Dearne
.
11 1 1 BMC 1500m Race 1
Position Name Gender/Age Club
1 230 1 Elliot GILES SM Birchfirld Harriers
2 227 2 Spencer THOMAS SM Brighton Phoenix
3 50 0 Robbie FITZGIBBON SM Brighton Phoenix
4 26 0 John ASHCROFT SM Leeds City/Leeds Uni
5 28 0 Tom HORTON SM Sheffield & Dearne/Sheffield Un
6 27 0 Adam MOORE U23M Windsor Slough Eton & Hounslow/
7 31 0 James MCCRAE U23M Birmingham Uni/Hallamshire
8 29 0 Connor MACLEAN U23M Kilbarchan
9 34 0 Will PERKIN U23M Chiltern/Bath Uni
10 32 0 George GRASSLY U20M Dorking & Mole Valley/Middlesex
.
11 1 2 BMC 1500m Race 2
Position Name Gender/Age Club
1 33 1 Dan WILDE U23M Taunton/Loughborough Students
2 38 2 Conall MCGINNESS U20M Cambridge & Coleridge
3 36 3 Adam SEARLE U20M Rugby & Northampton
4 123 5 Cameron CASS SM City of Sheffield & Dearne AC
5 40 4 Cameron THOMAS U20M Durham
6 42 6 Sam RICHARDSON U20M Notts
.
12 1 1 BMC 1500m Race 3
1 238 1 Luke Duffy SM Mansfield Harriers
2 41 2 Thomas MARPER SM Kirkby Milers/Liverpool John Mo
3 192 3 Liam WALKER SM Sheffield Triathlon Clyb
4 46 4 Sara TREACY SW Birchfield H/Dunboyne/Run Fast/
5 49 5 Ryan Knight SM Nottingham Trent Uni
6 73 6 Graham MOFFATT SM Rushcliffe AC
7 111 7 Pranav ANAND SM Durham City Harriers & AC
8 75 8 Timothy EGDELL U17M Hallamshire Harriers Sheffield
.
11 1 2 BMC 1500m Race 4
Position Name Gender/Age Club
1 47 1 Mona Lisa CAMILLERI SW Malta
2 54 2 Tally Nicole DIAMOND U15G Valley Striders AC

The best of British from the BMC

© Copyright British Milers Club 2019