Chester-le-Street - 20 May - Results

Races:8
Finishers: 60
PBs 42 (70%)
Power of Ten results: Here

A RACE
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 1:52.19 Henry Johnson U17 Houghton
2 1:52.99 Matthew Linsley Gateshead
3 1:53.59 Adrian Bailes Birtley
4 1:53.91 Ben Horsfield U20 Durham
5 1:54.05 Scott Armstrong U23 Durham
6 1:54.68 Andrew Milligan U23 North Belfast
7 1:54.81 Sam Tyers U20 Middlesbrough Mandale
8 1:55.02 Alex Goodall White Star (Belgium)
.
.
B RACE
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 1:58.39 Jordan Middlemist Wallsend
2 1:58.91 Jake Creasey U20 Middlesbrough Mandale
3 1:59.21 Dean Newton New Marske
4 1:59.76 Samuel Gibson U17 Houghton
5 1:59.94 Luke Pickering U20 Durham
6 2:00.04 Kieran Reay Tyne Bridge
7 2:00.82 James Martin U20 Houghton
8 2:06.19 Joe Donnelly U20 East Lothian
.
.
C RACE
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 1:59.48 Ethan McGlen U17 Gateshead
2 1:59.75 Adam Pratt Morpeth
3 2:00.73 Tom Rutherford U20 Durham
4 2:00.92 Christopher Perkins U15 Birtley
5 2:00.98 Josh Blevins U15 North Shields Poly
6 2:01.03 Adam Russell U17 Darlington
7 2:01.80 Keith Hutchinson V35 Hartlepool
.
.
D RACE
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 2:01.37 Daniel Melling U20 Morpeth
2 2:01.81 Ross Charlton U20 Morpeth
3 2:03.59 Zak Old U15 North Shields Poly
4 2:04.02 Charlie Daley U17 Tynedale
5 2:04.39 Liam Brittle U17 Darlington
6 2:05.32 Oliver Saxon U17 Eden Runners
7 2:08.19 India Pentland U20W Darlington
8 2:11.40 Pranav Anand U23 Durham
9 2:11.89 Dillon Revell U15 Sunderland
E RACE
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 2:04.71 Daniel Boyer U17 Darlington
2 2:08.29 Peter Cook U17 Durham City
3 2:09.06 Oliver Douglass U15 North Shields Poly
4 2:14.39 Lucy Scothern U15G Chester-le-Street
5 2:16.92 Naomi Metting Van Rijn W Durham/Switzerland
6 2:20.22 Ava Taperell U17 Gateshead
.
.
F RACE
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 2:17.26 Emily Strathdee W Edinburgh
2 2:18.00 Holly Waugh U15G North Shields Poly
3 2:18.29 Steven Johnson V45 Houghton
4 2:18.43 Emily Chong U17W Chester-le-Street
5 2:18.58 Lois Creasey U15G Middlesbrough Mandale
6 2:20.97 Katie Christie U15G Falkirk
7 2:25.22 Rhiannon Hedley U17W Morpeth
.
.
G RACE
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 2:16.09 Bailey Spence U17 Middlesbrough Mandale
2 2:17.72 Will Collinson U15 Blaydon
3 2:20.54 Eva Hardie U20W Houghton
4 2:21.35 Nicole Phillips U17W Houghton
5 2:22.35 Anna Pigford U17W Houghton
6 2:23.31 Freya Clarkson U15G Chester-le-Street
7 2:28.55 Jospeh McGinley U13 Houghton
.
.
H RACE
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 2:25.11 Isabel Herbert U15G Middlesbrough Mandale
2 2:25.20 Steph Lawrie Victoria Park City of Glasgow
3 2:27.62 Eden Creasey U13G Middlesbrough Mandale
4 2:28.21 Katie Joslyn U15G North Shields Poly
5 2:30.96 Emma McNeil U15G Middlesbrough Mandale
6 2:31.71 Caitlin Carr U17W Durham
7 2:38.44 Evie Compson U17W Sunderland
8 2:39.02 Thomas Pigford U13 Houghton

The best of British from the BMC

© Copyright British Milers Club 2013