Chester-le-Street - 03 Jun - Results

Races:8
Finishers: 81
PBs 36 (44%)
Power of Ten results: Here
A RACE
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 3:53.95 Chris Parr Jarrow & Hebburn
2 3:55.37 Adrian Bailes Birtley
3 3:59.35 Matthew Linsley Gateshead
4 3:59.61 Carl Avery Morpeth
5 4:00.34 Andrew Milligan U23 North Belfast
6 4:03.51 Henry Johnson U17 Houghton
7 4:04.23 Dean Newton New Marske
8 4:10.88 Stephen Addison U20 Costorphine
9 4:11.55 Alistair Douglass Morpeth
10 4:11.94 Kieran Reay Tyne Bridge
.
B RACE
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 4:01.46 Finn Brodie Tyne Bridge
2 4:02.37 Andy Wiles New Marske
3 4:02.67 Sparrow Morley Tyne Bridge
4 4:02.86 Jake Creasey U20 Middlesbrough Mandale
5 4:03.73 Ben Palmer U20 Middlesbrough Mandale
6 4:03.92 Ross Charlton U20 Morpeth
7 4:07.54 Luke Pickering U20 Houghton
8 4:08.93 David Addison U17 Costorphine
9 4:09.71 Adam Pratt Morpeth
10 4:10.56 Daniel Melling U20 Morpeth
11 4:10.69 James Martin U20 Houghton
12 4:20.89 Cameron Thomas U20 Durham
.
C RACE
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 4:07.46 Samuel Gibson U17 Houghton
2 4:07.83 George Lowry Morpeth
3 4:11.08 Adam Russell U17 Darlington
4 4:11.70 Dominic Shipman U20 New Marske
5 4:12.74 James Cripwell U23 Gateshead
6 4:13.08 Joshua Blevins U15 North Shields Poly
7 4:15.72 David Race U17 Gateshead
8 4:17.15 Aidan Pickney U20 Tynedale
9 4:18.43 Charlie Daley U17 Tynedale
10 4:23.49 Cameron Gray U20 Tynedale
.
D RACE
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 4:15.24 Max Creasey U17 Middlesbrough Mandale
2 4:18.93 Dylan Gooding U17 Morpeth
3 4:19.91 Jonny Evans Jarrow & Hebburn
4 4:23.69 Tom Rutherford U20 Durham
5 4:24.76 Danielle Hodgkinson W Wallsend
6 4:25.13 Rohan Teasdale U15 Billingham
7 4:25.98 Jack Brown U23 Jarrow & Hebburn
8 4:29.74 Paul Lowe V50 North York Moors
9 4:30.50 Oliver Douglass U15 North Shields Poly
10 4:32.79 Rob Everson Durham
11 4:36.75 India Pentland U20W Darlington
.
E RACE
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 4:30.32 Christopher Coulson U17 Houghton
2 4:31.73 Innes Curran U17W Gateshead
3 4:34.92 Will Collinson U15 Blaydon
4 4:34.97 Bailey Spence U17 Middlesbrough Mandale
5 4:35.43 Adam Middleton U20 Houghton
6 4:36.23 Ryan Robert Eden U17 North Shields
7 4:37.32 Samuel Terry U15 Durham
8 4:37.46 Rory Graham Houghton
9 4:37.94 Dylan Davies U17 Morpeth
10 4:38.87 Dillon Revell U15 Sunderland
11 4:41.01 Ryan Davies U15 Morpeth
.
F RACE
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 4:43.05 Emily Chong U17W Chester-le-Street
2 4:43.83 Lucy Scothern U15G Chester-le-Street
3 4:44.57 Emily Strathdee W Edinburgh
4 4:48.03 Brighid Dennehy W Middlesbrough & Cleveland
5 4:50.00 Chloe Wellings U20W Gateshead
6 4:53.09 Holly Peck U17W Morpeth
7 4:53.96 Steven Johnson V45 Houghton
8 4:54.25 Nicole Philips U17W Houghton
9 4:55.65 Steph Lawrie W Victoria Park City of Glasgow
10 4:57.89 Katie Francis U15G Birtley
.
G RACE
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 4:59.35 Rachelle Falloon W Morpeth
2 5:00.37 Poppie Addison U15G Middlesbrough Mandale
3 5:00.43 Holly Waugh U15G North Shields Poly
4 5:01.66 Katie Lowe U15G Middlesbrough Mandale
5 5:03.59 Eden Creasey U13G Middlesbrough Mandale
6 5:05.96 Willow Morris U15G North Shields Poly
7 5:06.47 Isabel Herbert U15G Middlesbrough Mandale
8 5:09.07 Freya Clarkson U15G Chester-le-Street
9 5:14.88 Emma McNeil U15G Middlesbrough Mandale
.
H RACE
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 5:09.46 Joseph McGinley U13 Houghton
2 5:10.19 Katie Joselyn U15G North Shields Poly
3 5:17.88 Gemma Harcombe-Moore W Hartlepool
4 5:22.38 Caitlin Flanagan U15G North Shields Poly
5 5:28.03 Michelle Thompson V35W North Shields Poly
6 5:30.24 Gracie Davies U15G North Shields Poly
7 5:30.81 Thomas Pigford U13 Houghton
8 5:34.99 Tayla Murdy W Morpeth

The best of British from the BMC

© Copyright British Milers Club 2019