Leeds - 6 June - Results

Races:5
Finishers: 55
PBs 21 (38%)
Power of Ten results: Here
. Race : 1 A 1500m
.
Posn Vest No. Time Name Club
1 2 03:48.02 Oliver Dustin U20 Border
2 1 03:50.55 John Ashcroft Leeds City Ac
3 3 03:50.97 David Mullarkey U20 Manx
4 7 03:53.91 Jacques Maurice U20 Harrogate
5 11 03:54.95 Thomas Fulton U23 Shaftesbury Barnet
6 8 03:55.15 Matthew Grieve Leeds City Ac
7 6 03:55.32 George Grassly U20 Dorking & Mole Valley
8 4 03:55.76 Matthew Merrick U23 Aldershot Farnham & District
9 5 03:56.03 Mark Bostock U23 Wakefield
10 9 04:02.32 Josh Dickinson U20 Leeds City Ac
.
.
. Race : 1 B 1500m
.
Posn Vest No. Time Name Club
1 14 03:59.14 Jordan Middlemist Wallsend
2 60 03:59.64 George Phillips U23 Doncaster
3 15 04:00.62 Luca Parker U20 City Of York
4 18 04:01.53 Josh Rowe Leeds City Ac
5 13 04:01.84 Daniel Franks Wakefield
6 17 04:03.14 Alistair Douglass Morpeth
7 21 04:03.84 Lee Milburn Rotherham
8 16 04:04.87 Mohammed Abshir Leeds City Ac
9 23 04:08.38 George Mallinson U23 Yeovil
10 22 04:10.96 Sam Cullen U23 Scarborough
11 12 04:12.46 Callum Wilson U23 South London
12 24 04:15.20 Archie Lawson U20 City Of York
13 20 04:16.49 Chris Thornton Skyrac
.
.
. Race : 3 C 1500m
.
Posn Vest No. Time Name Club
1 32 04:13.23 Aimee Pratt U23 Sale Harriers Manchester
2 29 04:17.88 Joseph Phillips U20 Doncaster
3 27 04:18.65 Simon Bolland Spenborough
4 36 04:19.28 Andrew Cartwright V40 Wakefield
5 33 04:20.59 Claire Duck Leeds City Ac
6 28 04:22.33 Thomas Hollaway Barnsley Ac
7 35 04:23.62 Guy Bracken V55 North Sheilds Poly
8 34 04:24.18 Jennifer Walsh Leeds City Ac
9 31 04:25.27 Jade Williams Amman Valley
10 25 04:29.03 Sam Ackerman U17 Leeds City Ac
11 38 04:29.81 Olivia Mason U20 Border
12 37 04:31.79 Georgia Malir Leeds City Ac
13 39 04:41.26 Bethan Morley U20 Ilkley Harriers
.
.
. Race : 3 D 1500m
.
Posn Vest No. Time Name Club
1 44 04:29.43 Samuel Headley U15 Keighley & Craven
2 40 04:30.84 Mark Cage City Of York
3 46 04:33.42 Donnabhan Rudden U15 Keighley & Craven
4 41 04:33.59 Molly Butterworth U23 Doncaster
5 43 04:35.55 Eleanor Curran U23 Sheffield & Dearne
6 47 04:40.15 Jath Lee U17 Keighley & Craven
7 51 04:40.91 Charlotte Christianson Cambridge & Coleridge
8 49 04:41.10 Nicola Devine Rotherham
9 45 04:43.25 Sam Conroy U15 Keighley & Craven
10 48 04:52.25 Jenny Blizard V40 Rotherham
11 42 04:54.21 Zara Knappy Rotherham
.
.
. Race : 2 E 1500m
.
Posn Vest No. Time Name Club
1 56 04:38.52 Anna Mason Border
2 55 04:47.44 Alice Jones U17 Wharfedale
3 61 04:47.68 Charlotte Mason City Of York
4 52 04:52.76 Sebastienna Bairstow U15 Keighley & Craven
5 53 04:56.87 Lilli Carr U17 Keighley & Craven
6 57 05:02.45 Amicia Lee Leeds City Ac
7 59 05:04.06 Charlotte Rawstron U15 Skyrac
8 58 05:04.68 Victoria Merrick U23 Bingley

The best of British from the BMC

© Copyright British Milers Club 2013