Chester le Street - 22 July - Results

Races:8
Finishers: 68
PBs 23 (34%)
Power of Ten results: Here

A race
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 3:57.80 Adrian Bailes Birtley
2 3:59.31 Matthew Linsley Gateshead
3 3:59.41 Gregory Jayasuriya Middlesbrough & Cleveland
4 4:00.25 Carl Avery Morpeth
5 4:01.87 Finn Brodie Tyne Bridge
6 4:02.39 Sparrow Morley Tyne Bridge
7 4:02.50 Nikolai Gajic U20 Giffork North
8 4:04.52 Jordan Middlemist Wallsend
9 4:06.52 Kieran Reay Tyne Bridge
10 4:13.12 Henry Johnson U17 Houghton
11 4:26.81 Dean Newton New Marske
.
.
B race
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 4:00.47 George Lowry Morpeth
2 4:03.85 Alex Brown U23 Morpeth
3 4:04.04 Aidan Rigby U23 New Marske
4 4:04.33 Adam Pratt Morpeth
5 4:06.40 Sam Richardson U20 Notts
6 4:08.26 Scott Armstrong U23 Durham
7 4:10.76 Robert Sparks U20 Fife
8 4:13.05 Luke Pickering U20 Houghton
9 4:13.96 Harry Allen U23 New Marske
10 4:24.98 Ben Palmer U20 Middlesbrough Mandale
.
.
C race
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 4:13.86 Zak Wylie Gosforth
2 4:19.36 Charlie Daley U17 Tynedale
3 4:25.26 Archie Lawson U20 City of York
.
.
D race
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 4:08.35 Adam Mitchell Darlington
2 4:13.95 Paul Allan Darlington
3 4:17.06 Zak Old U15 North Shields Poly
4 4:17.07 Dylan Gooding U17 Morpeth
5 4:17.37 Kieron Mutch U17 Gosforth
6 4:18.71 Danielle Hodgkinson W Wallsend
7 4:19.35 Guy Bracken V55 North Shields Poly
.
.
E race
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 4:28.75 Ethan Bond U15 Gosforth
2 4:33.63 Innes Curran U17G Gateshead
3 4:34.10 Will Collinson U15 Blaydon
4 4:37.24 Samuel Terry U15 Durham
5 4:38.03 Ryan Davies U15 Morpeth
6 4:38.93 Izaak Taylor U17 Houghton
7 4:39.53 Olivia Haveron U20W Harrogate
8 4:43.34 Dillon Revell U15 Sunderland
.
.
F race
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 4:25.81 Ben Lambert U23 Darlington
2 4:32.28 Ryan Eden U17 North Shields Poly
3 4:35.32 Leon Reeve V40 Richmond & Zetland
4 4:35.41 Lucy-Erin Hunter U20 Darlington
5 4:35.87 Lucy Scothern U15G Chester-le-Street
6 4:36.69 Rory Graham Houghton
7 4:38.43 Dylan Davies U17 Morpeth
8 4:43.13 Joe Dixon U15 Morpeth
9 4:46.98 Chloe Wellings U20W Gateshead
10 4:54.86 Emily Chong U17W Chester-le-Street
.
.
G race
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 4:42.54 Joseph Reeve U15 Richmond & Zetland
2 4:50.38 Derek McGirl V50 Durham
3 4:53.06 Rachelle Falloon W Morpeth
4 4:53.37 Rhiannon Hedley U17W Morpeth
5 4:53.39 Steven Johnson V45 Houghton
6 4:54.45 Daniel Richardson U15 Darlington
7 4:54.80 Eva Hardie U20W Houghton
8 4:55.15 Katie Francis U15G Birtley
9 4:55.73 Nicole Philips U17W Houghton
10 5:04.30 Kate Salthouse U17W Tynedale
.
.
H race
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 4:59.90 Freya Clarkson U15G Chester-Le-Street
2 5:02.92 Alistair McCall V55 Durham
3 5:03.82 Alice Lewis U15G Gosforth
4 5:09.33 Joseph McGinley Houghton
5 5:12.41 Katie Lowe U15G Middlesbrough Mandale
6 5:12.62 Poppy Old U13G Elswick
7 5:15.04 Katie Joselyn U15G North Shields Poly
8 5:17.06 Caitlin Flanagan U15G North Shields Poly
9 5:19.65 Mia Wetherill U15G Darlington

The best of British from the BMC

© Copyright British Milers Club 2013