BMC Eltham - 14 Aug - Start Lists & Timetable

First Surname AG Sex Club
7.50pm 800m B
Jack Hallas SEN M Birchfield H/Leeds Beckett Uni
Oliver Lill U20 M Basildon
Dave Ragan V35 M Basingstoke & Mid Hants
Reece Sharman-Newell U17 M Basingstoke & Mid Hants
Charlie Wyllie U23 M Dorking & Mole Valley/Kent Uni
Kieran Eland U23 M Tonbridge/Cardiff Met Uni
Jaiden Gaston U17 M Victoria Park & Tower Hamlets
Ben Healey SEN M Winchester/Brighton Uni
Jamie Rashbrook U17 M Basildon
Oliver Park SEN M Cambridge & Coleridge
Mike Cummings SEN M Herne Hill/Hardley
.
7.55pm 800m C
Stephen Strange SEN M Basildon
Will Stockley U23 M Belgrave/St. Mary's Uni
Shintaro Imuki SEN M Japan
Nike Kato SEN M Japan
Masayuki Takeshita SEN M Japan
Charlie Eastaugh SEN M Hercules Wimbledon
Cameron Payas U23 M Tonbridge/Surrey Uni/Guildford & Godalming/Gibraltar
Isaac Brown U20 M Basildon/Essex Schs
Jack Exley U20 M Thurrock
Tom Syckelmoore SEN M Basingstoke & Mid Hants
Thomas Thayre U20 M Crawley
.
8pm 800m D
Peter Cameron SEN M Edinburgh AC/Cambridge Uni
Joshua Olawunmi U20 M Cambridge H
Conall McGinness U20 M Cambridge & Coleridge
Mohamed Hashi SEN M Ealing Southall & Middx
William Page U23 M Colchester & Tendring/Keele Uni
Thomas Walker SEN M City of Portsmouth
Aaron Duncan U17 M Lewes
Michael Ellis SEN M Tonbridge/Sheffield Hallam Uni
Alexander Friend U20 M Havering
Videsh Weerakkody U20 M Woodford Green Essex Ladies
.
8.05pm 800m E
Finn Hutton U23 M Havering
Andrew Clarke SEN M Herne Hill
Hugo Cayssials SEN M Thames Valley/France
Alberto Beltran SEN M Bristol & West
Chris Hepworth SEN M Ealing Southall & Middx
Taylor Newell U20 M Thurrock
Seweryn Czapka U17 M Ealing Southall & Middx
Ben Passey U23 M Bromsgrove & Redditch/Oxford Uni
Joe Clayson U20 M Brighton & Hove
Richard Park SEN M Cambridge & Coleridge
.
8.10pm 800m F
Oscar Hussey U23 M Blackheath & Bromley/Dulwich
Max Costley SEN M Southampton
OJ Parmenter U17 M Cambridge & Coleridge
Henry Teague-Smith SEN M Worthing
Louis Berrett U20 M Havering
Declan Connolly U17 M Windsor Slough Eton & Hounslow
Tom Gaunce U15 M Dacorum & Tring
Eric Williams U20 M Kingston & Poly
Scott Pulley SEN M Southampton
Atticus Mohapi-Dobouny U17 M Lewes
Adam Hudson U17 M Sutton & District/Chiltern Church Runners
.
8.15pm 800m G
Paul Howard V35 M Brighton & Hove/Southern Counties Vets
Christopher McGurk SEN M Notts/Achilles/Kent
Tom Austin SEN M Poole AC/St. Mary's Uni/Bournemouth
Leo Brewer U20 M Brighton Phoenix
Joseph Gayle U23 M Victoria Park & Tower Hamlets
Akira Okawachi SEN M Japan
Alex Dunn U17 M Sutton & District
Jad El-houssami SEN M Newham & Essex Beagles
James Spencer U20 M Woking
Henry Taylor U20 M Brighton & Hove
Danny Raymond U15 M Woodford Green Essex Ladies
.
8.20pm 800m H
Cathal McLaughlin V50 M Derry Track/Northern Ireland Masters
Holly Archer SEN W Cambridge & Coleridge
Joseph Bull SEN M Woking/Loughborough Students
Stanley Forman Wilshaw U20 M Kent
Andrew Parmenter V45 M Cambridge & Coleridge
Chloe Bradley SEN W Woodford Green Essex Ladies/Loughborough Students
Aidan Dias U15 M Bracknell AC
Niamh Bridson Hubbard U23 W Blackheath & Bromley/Cambridge Uni
Mohamed Elmi U20 M S Factor
Laura O'Connor SEN W Harrow
Adam Roeder V35 M Tonbridge
.
8.25pm 800m I
Dani Chattenton SEN W MK Distance Project/Imperial College/Thames Valley
Yasmin Goater SEN W Highgate
Lia Radus U20 W Shaftesbury Barnet
Catherine Edwards U20 W Basingstoke & Mid Hants
Alexandra Millard U20 W Invicta East Kent
Wole Odele V50 M Cambridge H/Southern Counties Vets
Pippa Bailey U23 W St. Albans AC/St. Albans Striders/Loughborough Students/Herts Phoenix
Alexa Parker SEN W Kent
Timi McDaniel U17 M Havering
Abby Roskilly SEN W Marshall Milton Keynes
.
8.30pm 800m J
Nicole Taylor SEN W Tonbridge/Brighton Uni
Caitlin Millar SEN W Hastings AC
Bluebell Cooke U17 W Luton
Georgia Bell U23 W Sutton & District
Tania-Cyrena Cyrus SEN W Enfield & Haringey/East London U
Saffron Moore U17 W City of Portsmouth
Rebekah O'Brien U17 W Tonbridge
Gervace Card U15 M Cambridge H
Thomas Beare U15 M Hercules Wimbledon
Rhian Male SEN W Lewes
.
8.35pm 800m K
Abigail Nolan U23 W Coventry/St. Mary's Uni
Poppy Craig-McFeely U17 W Herne Hill
Salman Megag U17 M Cardiff
Ryan Holeyman U15 M Ilford
Rose Garrett U17 W London Heathside
Daniella Harper U17 W Blackheath & Bromley
Emily Muzio U17 W Brighton & Hove
Laura Hillyard SEN W Victoria Park & Tower Hamlets/Loughborough Students/Newham & Essex Beagles
Sabrina Mannes U17 W Blackheath & Bromley
Maayan Radus U17 W Shaftesbury Barnet
.
8.40pm 800m L
Francesca Clayton U17 W Crawley
Olivia Edwards U15 W Dacorum & Tring/Buckinghamshire Schs
William Muzio U15 M Brighton & Hove
Flora Davis U17 W Brighton Phoenix
Ciara Muzio U17 W Brighton & Hove
Rebecca Wilby SEN W Woodford Green Essex Ladies/Brunel Uni London
Amelia Middleton U15 W Blackheath & Bromley
Karen Rushton V50 W Winchester/South West Vets
Amelie Willars U15 W Blackheath & Bromley
First Surname AG Sex Club
.
8.45pm BMC Challenge 800m W
Jacqueline Fairchild SEN W Preston
Georgie Hartigan SEN W Birchfield H/St. Mary's Uni
Ciara Everard SEN W University College Dublin/Ireland
Rachel McClay SEN W Bracknell AC
Anna Clark U23 W Woodford Green Essex Ladies/Bath Uni
Addy Townsend U23 W Canada
Tori Tsolis SEN W United States
Gemma Kersey SEN W Basildon/Middlesex Uni
Cara Anderson SEN W Perth Strathtay/Derby Uni/Crawley
Chloe Crossman SEN W Guildford & Godalming/Swansea Uni
.
First Surname AG Sex Club
8.50pm BMC Challenge 800m M
Edward Dodd SEN M City of Portsmouth/Portsmouth Uni
Ricky Lutakome U23 M Sutton & District/St. Mary's Uni/Blackheath & Bromley
Jonathan Davies SEN M Reading AC/Birmingham Uni
Jack Higgins U20 M Bexley
Ben Murphy U23 M Tonbridge/Kent Uni
Harry Richardson U20 M Basingstoke & Mid Hants
Daisuke Sakurai SEN M Japan
Rocco Zaman-Browne U20 M Manchester H
Manabu Oki SEN M Japan
Sean Mollow SEN M Tonbridge
.
First Surname AG Sex Club
9pm 5000m A
Oliver Fox SEN M Wells City/Yeovil/Cambridge Uni
Luke Prior U23 M Aldershot, Farnham & District/Yeovil/St. Mary's Uni/Yeovil
Dominic Nolan SEN M Croydon/Loughborough Students
Charlie Brisley U20 M Invicta East Kent
Eliot Buckner SEN M Newham & Essex Beagles/Loughborough Students
Tewelde Menges SEN M Medway & Maidstone
James Puxty U23 M Tonbridge/Leeds Beckett Uni
Maxwell Dumbrell SEN M Horsham Blue Star
Christopher Greenwood V45 M Kent
Ben Shearer V40 M Cambridge H
Neil Phillips V40 M Kent
William Stanley SEN M Victoria Park & Tower Hamlets
Bayley Massey U23 M Cambridge H
Jonathan Laybourn SEN M Highgate
Danny Brewer SEN M Blackheath & Bromley
Andrew Inglis V40 M Cambridge H
Alex Penfold SEN M Croydon
Samuel Evans V35 M Kent
Arne Dumez SEN M Belgrave/Sheffield Uni/Belgium
Robel Fesoom SEN M Belgrave/St. Mary's Uni
Harry Lane SEN M Bristol & West/Loughborough Students/Wells City
Olivier Wijtenburg V35 M Thames Valley/Netherlands
.
7.15pm 5000m B
Luke Fisher U23 M Tonbridge/Cambridge Uni
Andrew Grieve U23 M Skye & Lochalsh/Glasgow Uni
Dominic Willmore U23 M Poole Runners
Mohammed Ismail V35 M Herne Hill/Serpentine/Veterans
Josh Haasz SEN M Croydon/Durham Uni
Joe Hartley SEN M Kent
Robert Laing V40 M Kent
Adrian Lowther V35 M Kent
Richard Jones SEN M Eastbourne/Hercules Wimbledon
Chris Rampling SEN M Medway & Maidstone
Che Compton V45 M Kent
Sophie Cowper SEN W Rotherham/Anglia Ruskin U/Notts
Sophie Harris SEN W Swansea
Stuart Beaney V45 M Kent
Liam Mclaughlin SEN M Cambridge H
Luke Reeves U23 M Tonbridge/St. Mary's Uni
Martin Bell SEN M Clapham Chasers
Akira Anzai-Jackson SEN M Ealing Southall & Middx
Beth Hawling SEN W Cheltenham/Virginia Uni
Rob Shearer V40 M Cambridge H
Sam Rahman V35 M Ilford
Emily Hale U23 W Medway & Maidstone/Canterbury Christ Church

The best of British from the BMC

© Copyright British Milers Club 2019