Lee Valley Indoors - 29 Jan - Start Lists & Timetable

19:40 Race 1 M800 "C" Victor Nutakor 56/400m
19:45 Race 2 W800 "B" Katherine MacKenzie 64/400m
19:50 Race 3 M800 "A" Jason Harvey 52/400m
19:55 Race 4 W800 "A" Chris McAlister 89/600m
20:00 Race 5 M800 "B" Lennox Thompson 54/400m
20:05 Race 6 W800 "C" Hannah Knights 66/400m
20:10 Race 7 M800 "E" Victor Nutakor 58/400m
20:15 Race 8 M800 "D" Jason Harvey 56/400m



19:50 Men's A 800m (pace 51 at 400, Jason Harvey)
Race 3 1 Spencer Thomas SEN Brighton Phoenix
2 Callum Dodds U23 Enfield & Haringey
3 George Mills U23 Brighton Phoenix/Brighton Uni
4 Nicholas Landeau SEN Ealing Southall & Middx/Trinidad & Tobago
5 Tuomo Salonen SEN Finland
6 Thomas Randolph U23 Tamworth/St. Mary's Uni
20:00 Men's B 800m (pace 54 at 400, Lennox Thompson)
Race 5 7 Oliver Lill U20 Basildon
8 Sean Molloy SEN Tonbridge/St. Mary's Uni
9 Eoin Pierce SEN Newham & Essex Beagles/Clonliffe/Ireland
10 Cameron Reid U20 Chiltern
11 Kieran Reilly SEN Tonbridge/Eastern Michigan/Loughborough Students
12 Mitchel Cox U23 Basildon/St. Mary's Uni
.
19:40 Men's C 800m (pace 56 at 400, Victor Nutakor)
Race 1 13 Joseph Rogers U23 Halesowen/Nottingham Trent Uni
14 Rocco Zaman-Browne U23 Manchester H
15 Silvio Barandun U23 Thames Valley/Imperial College/Switzerland
16 Liam Dunne U20 Chichester
17 Jamie Webster U20 Bedford & County/London Schs
18 Joseph Wane U20 Leigh
.
20:15 Men's D 800m (pace 56 at 400, Jason Harvey)
Race 8 19 Isaac Brown U20 Basildon/Chichester Uni
20 Tyler Bilyard U20 Great Yarmouth
21 Fergus Allison U23 Stratford-upon-Avon/Brunel Uni London
22 Danny Raymond U17 Woodford Green Essex Ladies
23 Sam Wilkinson U23 Brighton & Hove
24 Jamie Putt U20 Basildon
.
20:10 Men's E 800m (pace 58 at 400, Victor Nutakor)
Race 7 25 Harry Ware U17 Bracknell AC
26 Angus Williams U20 Chiltern
27 Aeron Evans U23 Cardiff
28 Matthew Rota SEN Enfield & Haringey/Malta
29 Chris Lamb V35 Rugby & Northampton
30 Edward Whiting U20 City of Norwich
31 Sam Amdor U17 Highgate
.
19:55 Women's A 800m (pace 89 at 600, Chris McAlister)
Race 4 41 Mari Smith SEN Birchfield H
42 Khahisa Mhlanga U23 Herts Phoenix
43 Jade Williams SEN Amman Valley
44 Caroline Ford SEN Cambridge H/Loughborough Students
.
19:45 Women's B 800m (pace 63 at 400, Katherine MacKenzie)
Race 2 45 Charlotte Buckley U20 Thames Valley
46 Amarisa Sibley U17 Blackheath & Bromley
47 Sophie Crumly SEN Reading AC
48 Alex Mundell SEN City of Salisbury/Imperial
49 Ashia Wilson U17 Poole AC
.
20:05 Women's C 800m (pace 68 at 400, Hannah Knights)
Race 6 50 Selina Scott U23 Corby
51 Laura Hillyard SEN Victoria Park & Tower Hamlets/Loughborough Students
52 Scarlett Kent U20 Shaftesbury Barnet
53 Catriona Witcombe SEN Southampton/Oxford Uni
54 Tia-Lily Crane U17 City of Norwich
55 Tania-Cyrena Cyrus SEN Enfield & Haringey/East London U

The best of British from the BMC

© Copyright British Milers Club 2019