BMC Lee Valley - 19 Feb - Timetable & Start Lists

20:15 Race 1 M800 "C" Victor Nutakor 57/400m
20:20 Race 2 W800 "A" Orla Brennan 64/400m
20:25 Race 3 M800 "A" Jason Harvey 52/400m
20:30 Race 4 M800 "D" Victor Nutakor 59/400m
20:35 Race 5 W800 "B" Tania-Cyrena Cyrus 67/400m
20:40 Race 6 M800 "B" Jason Harvey 55/400m
20:45 Race 7 M1500 Euen Campbell 1:58/800m
20:55 Race 8 W800 "C" Orla Brennan 69/400m



20:20 Men's A 800m (pace 52 at 400, Jason Harvey)
Race 3 101 Spencer Thomas SEN Brighton Phoenix
102 Sean Molloy SEN Tonbridge/St. Mary's Uni
103 Mukhtar Musa U17 Shaftesbury Barnet
104 Cameron Reid U20 Chiltern
105 Tyler Bilyard U20 Great Yarmouth
140 Elliot Giles SEN Birchfield
.
.
20:40 Men's B 800m (pace 55 at 400, Jason Harvey)
Race 6 106 Mark Berridge V35 Basingstoke & Mid Hants
107 Harry Cox U23 Chiltern/Cambridge Uni
108 Paul Grange V40 Ilford/Barking
109 Toby Ralph SEN Oxford Uni
110 James Fradley U23 Warwick Uni
.
.
20:15 Men's C 800m (pace 57 at 400, Victor Nutakor)
Race 1 111 Matthew Bird U20 Vale of Aylesbury
112 Maximilian Buckley U23 Thames Valley/Oxford Uni
113 Isaac Scott SEN Lancaster & Morecambe/Swindon
114 Atticus Mohapi-Dobouny U20 Lewes
.
.
20:30 Men's D 800m (pace 59 at 400, Victor Nutakor)
Race 4 115 Nathan Hackley U17 Hillingdon
116 Adam Dray U20 Lewes
117 Georgie Hartigan SEN Birchfield H/St. Mary's Uni
118 Sam Amdor U17 Highgate
119 David Matthew V50 Serpentine/Southern Counties Vets
.
.
20:45 Men's 1500m (pace 1:58 at 800, Euen Campbell)
Race 7 120 Ian Crowe-Wright SEN Brighton & Hove/New Mexico Uni
121 Eoin Pierce SEN Newham & Essex Beagles/Clonliffe/Ireland
122 Miles Weatherseed SEN Tonbridge/Oxford Uni
123 Alex Gruen U23 MK Distance Project/Oxford Uni/Australia
124 Daniel Cheeseman SEN City of York/St. Mary's Uni
125 David Sheldon SEN City of Stoke/Loughborough Students
.
20:10 Women's A 800m (pace 64 at 400, Orla Brennan)
Race 3 126 Fiona de Mauny V35 Herne Hill
127 Amelia Casey U23 Thames Valley
128 Katherine McKenzie U17 Woodford Green Essex Ladies
129 Pippa Bailey SEN St. Albans AC/St. Albans Striders/Loughborough Students
130 Abigail Nolan U23 Coventry
.
.
20:25 Women's B 800m (pace 67 at 400, Tania-Cyrena Cyrus)
Race 5 131 Catriona Witcombe SEN Southampton/Oxford Uni
132 Molly Pocock U23 Herne Hill/Loughborough Students
133 Sabrina Mannes U20 Blackheath & Bromley
134 Laura Hillyard SEN Victoria Park & Tower Hamlets/Loughborough Students
135 Poppy Northcott U15 City of Plymouth
.
.
20:55 Women's C 800m (pace 69 at 400, Orla Brennan)
Race 8 136 Clara Higgs U20 Hillingdon
137 Kyra Sethna-McIntosh U17 Croydon
138 Flora Davis U17 Brighton Phoenix
139 Clare Elms V55 Dulwich/Blackheath & Bromley/Veterans

The best of British from the BMC

© Copyright British Milers Club 2019