BMC Regional Races External Results
Leeds
26 Jun 17
800 3000 

Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
800m A (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:51.83Ossama MeslekPBU23MPhilip TownsendLeeds City/Huddersfield Uni/Italy1:50.031:50.03
21:51.91Jack Hallas SENMAndrew HendersonBirchfield H/Leeds Beckett Uni1:49.091:49.09
31:54.25James HaberghamSBU23MAndrew HendersonHalifax/Leeds Beckett Uni/Blackheath & Bromley1:53.891:52.43
41:54.94John Ashcroft SENMAndrew HendersonLiverpool H/Leeds Uni1:50.731:50.73
51:56.18Declan Neary U23MIan WilcockCity of York/Brighton Uni/Brighton Phoenix1:55.371:55.37
61:56.25Allan StewartSBSENM Chiltern1:54.051:53.03
71:57.12Ryan BuckSBSENMAaron ThomasCity of York/Leeds Uni1:57.121:53.69
81:57.22Ben Read U23MAaron ThomasWakefield/Leeds Beckett Uni1:54.961:54.38
800m B (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:55.12Jack BrennanPBU20MJoanne DayHarrogate1:55.121:55.12
21:56.99Philip WilsonPBSENM Tipton/Lancaster Uni/Cornwall1:56.991:56.99
31:58.02Alex Wood U17MPeter VenusTynedale1:57.741:57.74
41:58.10Mark BanksPBSENM Heaton1:58.101:58.10
52:00.37Archie Richardson U17MMark BaddeleyLincoln Wellington1:56.191:56.19
800m C (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:59.01George PhillipsPBU20MBarry BarnesDoncaster1:59.011:59.01
21:59.03Ethan HusseyPBU15MAndrew HendersonLeeds City1:59.031:59.03
32:00.49Aaron Hunt U17MRussell ProsserNene Valley1:58.01:58.0
42:01.68Toby HilleryPBU20M Wetherby2:01.682:01.68
52:02.21Archie RainbowPBU17MDavid ClayNene Valley1:59.671:59.67
62:05.74Simon Bolland SENMDeborah RowlandsSpenborough/Kirklees2:03.92:00.27
800m D (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:03.72Adam OrdPBU15MGeorge ReidDurham2:00.152:00.15
22:04.04Mark CageSBSENMIan WilcockCity of York2:03.812:03.81
32:04.13Samuel ShuttleworthSBU23MMark BaddeleyLincoln Wellington/Durham Uni2:01.812:00.60
42:04.96Joshua Ward U17MDarren MiddletonBarnsley AC2:04.52:04.5
52:06.48Sam Akerman U15M Leeds City2:04.532:04.53
62:06.71Oskar Fraser-KraussSBU20MIan WilcockCity of York2:01.661:58.03
72:07.02Joseph ClancyPBU17MAndrew HendersonLeeds City2:06.322:06.32
82:07.25Fraser GorvettSBU20MHenry GrayTweed, Leader, Jed Track2:04.262:01.92
92:11.09Rhys Gibson U20M Doncaster2:07.932:07.93
800m E (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:09.03Jack HutchinsonPBU15M Hyndburn2:09.032:09.03
22:12.53Liam BrittlePBU15M Darlington H2:12.532:12.53
32:13.00Lucy Robinson U23WAaron ThomasWakefield/Leeds Uni2:11.142:11.14
42:14.18Thomas Cooper U15M Leeds City2:13.372:13.37
52:14.95Rachel Atherton SENWAndrew HendersonLeeds City/Leeds Beckett Uni2:14.082:14.08
62:15.00Rachael Scott U23W Preston/Central Lancashire Uni/Sale Harriers Manch2:13.062:10.14
72:15.69Lucy-Erin Hunter U20WDavid LowesDarlington H2:14.412:14.41
82:15.79Zara Knappy U23WAndrew HendersonRotherham/Leeds Uni/Keighley & Craven2:14.872:13.76
92:17.23Georgia Rothwell U20WIan WilcockCity of York2:16.092:16.09
800m F (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:13.84Georgia YearbyPBU23WJohn BaronLeeds City/Leeds Beckett Uni2:13.842:13.84
22:14.77Elliot SavagePBU13MRichard GoddardBury2:14.22:14.2
32:15.50Evan SavagePBU13MRichard GoddardBury2:15.22:15.2
42:15.70George RowlandPBU15MBarry BarnesDoncaster2:15.702:15.70
52:17.11India PentlandPBU17WDavid LowesDarlington H2:16.12:16.1
62:18.27Becky WilkinsonPBSENW City of York2:17.962:17.96
72:18.69Molly Butterworth U20WDavid BlackburnDoncaster2:15.002:15.00
82:30.34Eleanor Robinson U20WMike BaxterKeighley & Craven2:19.402:15.61
800m G (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:17.86Ben WatkinsonPBU15M Doncaster2:17.862:17.86
22:19.10Stella CrossPBU20W Wetherby2:19.102:19.10
32:20.39Zoe HunterPBU15W Leeds City2:20.392:20.39
42:21.03Eve HutchinsonPBU17W Hyndburn2:21.032:21.03
52:22.88Benjamin Johnson U15MMartin PeevorMiddlesbrough (Mandale)2:21.972:21.97
800m H (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:22.64Joe WarrenPBU15M Doncaster2:22.642:22.64
22:28.14Eve JonesPBU15W Skyrac2:28.142:28.14
32:32.50Edward PhillipsPBU13M Doncaster2:32.502:32.50
42:34.17Niamh Boyd U13WRichard GoddardSale Harriers Manchester2:32.942:32.94
52:40.18Lisa FouweatherSBU17WBarry BarnesDoncaster2:40.182:39.39
62:50.33Jessica Rowland U13W Doncaster2:43.562:43.56
 
3000m A (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
18:44.66Joshua DickinsonPBU17MIan WilcockCity of York8:40.818:40.81
28:45.75Stuart SpencerSBSENM Notts/Barrow Runners8:45.758:40.06
38:49.35Dominic Smith U20MKevin TobinSwansea8:42.48:42.4
48:49.59Tommy DawsonPBU15M Leeds City8:49.598:49.59
58:50.42Nathan DunnPBU23MMike BaxterLeeds City8:42.628:42.62
68:58.57Elliot Lawrence U20MKevin TobinSwansea8:51.758:51.75
79:09.72Josh RoweSBSENMAndrew HendersonLeeds City/Leeds Beckett Uni9:09.729:04.49
89:11.28Timmy DaviesPBSENM Leeds City9:11.289:11.28
99:17.88William CollumbSBU20MJames WardmanRothwell/Leeds Beckett Uni9:17.889:14.46
109:19.28James CaldwellPBU23M Barton & District AC/Leeds Beckett Uni9:19.289:19.28
119:36.21Becky RigbySBSENW Preston/Sheffield Uni9:36.219:34.94
129:54.96George WestermanPBU17MBarry BarnesDoncaster9:54.969:54.96
3000m A (Women)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
110:08.53Jasmine Cooper U17W Derby9:54.209:54.20
210:15.62Sarah HodgsonSBU23WPhilip TownsendLeeds City/Leeds Uni10:15.629:53.21
310:29.24Charlotte Mason SENW City of York10:25.110:25.1
410:38.17Evie BrailsfordSBSENWAndrew HendersonHallamshire/Leeds Beckett Uni10:38.1710:22.30
510:39.09Josie CramPBSENW Morpeth10:39.0910:39.09