BMC Regional Races External Results
Leeds
2 Aug 18
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
1500m A (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
13:48.55Oliver DustinPBU20MGraeme MasonBorder3:48.553:48.55
23:50.27Alexander BirkettPBU20MHelen ClitheroeKendal3:50.273:50.27
33:50.37Ethan HusseyPBU17MAndrew HendersonLeeds City3:50.373:50.37
43:51.99Oliver DanePBU23MMartin CookSheffield & Dearne/Sheffield Uni3:51.993:51.99
53:52.58Jacques Maurice U20MAndrew HendersonHarrogate3:51.193:51.19
63:55.57James Tartt SENMChristopher MulvaneySouthport Waterloo3:52.113:42.70
73:58.61Grant Anderson U23MMike NixonStockport/Birmingham Uni3:51.273:51.27
84:00.40James HaberghamSBU23MAndrew HendersonHalifax/Leeds Beckett Uni/Blackheath & Bromley4:00.403:56.12
94:06.26Christopher Durney U23MAndy BibbyPreston/Leeds Beckett Uni3:56.153:53.64
104:09.56Josh Allen U20MMartin PeevorMiddlesbrough (Mandale)3:58.63:55.75
114:14.72Joshua Cowperthwaite U20MMartin PeevorMiddlesbrough (Mandale)3:51.823:51.82
1500m B (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
13:57.21Will Bellamy U17MLynn CooperHoughton Harriers3:56.963:56.96
23:58.23Cameron MacraePBU17MPeter MullervyInvicta East Kent3:58.233:58.23
33:58.27Mark BostockPBU20MChristopher Neil MitchellWakefield3:58.273:58.27
43:58.75Samuel CharltonPBU17MPaddy DinsmoreWallsend3:58.753:58.75
53:59.56Daniel Payne U17MMartin PeevorMiddlesbrough (Mandale)3:59.273:59.27
63:59.98Oskar Fraser-KraussPBU23MIan WilcockCity of York/Edinburgh Uni Hare & Hounds3:59.983:59.98
74:09.17Rocco Zaman-BrownePBU20MCarl John SummersManchester H4:07.84:07.8
84:25.25Henry Johnson U17MLynn CooperHoughton Harriers4:00.24:00.2
1500m C (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:01.94Harry MackenziePBU20M Grimsby4:00.774:00.77
24:02.15Luca Parker U20MIan WilcockCity of York4:02.044:02.04
34:02.73Aaron HuntSBU20MRussell ProsserNene Valley4:01.314:01.31
44:04.73Jordan MiddlemistPBSENM Wallsend/Army4:04.734:04.73
54:12.85Mohamed Abshir U23MPhilip TownsendLeeds City4:09.874:09.87
64:13.00Luke Nuttall T46SBU17MVince WilsonCharnwood4:08.114:08.11
1500m D (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:10.74Adam OrdPBU17MGeorge ReidDurham4:10.744:10.74
24:12.48Andy GrahamSBV35MPaddy DinsmoreWallsend4:12.484:06.5
34:14.34Sam AkermanPBU17M Leeds City4:14.344:14.34
44:15.08Fraser Logan SENM Belgrave/Central4:14.524:14.52
54:15.50Jacqueline FairchildSBSENWHelen ClitheroePreston4:15.504:13.51
64:18.57Kate Avery SENWKate AveryShildon4:15.424:15.42
74:21.54Claire Duck SENWMike BaxterLeeds City4:15.274:15.27
84:25.13Joseph Clancy U17MAndrew HendersonLeeds City4:23.644:22.7
1500m E (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:20.57Guy BrackenSBV55M North Shields Poly/VAA North East4:20.574:11.87
24:23.43Mark CagePBSENMIan WilcockCity of York4:23.434:23.43
34:24.58Abigail HowarthSBSENWAbigail HowarthLeigh/Cardiff Uni/Wigan & District4:24.584:23.93
44:25.07Paul LoweSBV45M North York Moors4:25.073:51.1
54:25.20Liam Brittle U17M Darlington H/Gateshead4:23.544:23.54
64:32.41Lia RadusPBU17WAli KadirShaftesbury Barnet4:32.414:32.41
74:33.71Tara BagePBU23WJon BiggBrighton Phoenix/UCL/Highgate4:33.714:33.71
84:34.98Stephanie Moss U17WTrevor PainterSale Harriers Manchester4:30.504:30.50
94:35.65Cyane Robinson U20WJamie RussellRotherham4:31.684:31.68
1500m F (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:27.72Finlay RossPBU13M Harmeny4:27.724:27.72
24:33.75Lachlan BuchananPBU13M Inverness4:28.654:28.65
34:37.00Mia RobertsSBU17WJohn MessumDeeside AAC4:37.004:34.95
44:38.83Lara CrawfordPBU17WPaul RodenSale Harriers Manchester4:38.834:38.83
54:40.05Sabrina SinhaSBU20WBud BaldaroCambridge H/Birmingham Uni4:40.054:17.48
64:40.74Natalie GriffithsSBSENWKeith BrackstoneBristol & West4:40.744:34.66
74:40.78Louise RuddSBV40WDavid TurnbullStockport/Lytham St. Annes/Northern Masters4:35.754:32.24
84:40.79Esme DaviesSBU20WGraeme MasonEden Runners4:40.794:40.21
94:41.50Rhian Purves U20WColin HaggieGosforth/Gateshead4:40.164:36.2
1500m G (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:44.53Natasha SinhaSBU23WNatasha SinhaCambridge H4:44.534:44.40
24:45.67Becky WilkinsonPBSENW City of York4:45.414:45.41
34:48.33Zejun YaoPBV35MGreg HullLeeds Uni Cross Country Club/France4:48.334:48.33
44:50.13Valencia Wright U15W Giffnock North4:40.554:40.55
54:52.44Maayan Radus U15WAli KadirShaftesbury Barnet4:49.824:49.82
64:53.55Nina PearcePBU17W Ilkley4:53.554:53.55
75:01.81Tommy Shaw U15MIan WilcockCity of York4:45.04:45.0
85:05.35Samuel ClancyPBU15MAndrew HendersonLeeds City5:05.355:05.35
95:08.72Ellie Phillips U17WDavid LowesDarlington H4:49.224:49.22
105:17.98Katie Lowe U15WMartin PeevorMiddlesbrough (Mandale)5:11.55:11.5