BMC Regional Races External Results
Wormwood Scrubs
1 May 19
800 1500 

Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
800m A (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:56.29Sam Brown U20MCarol SharpEdinburgh AC/Edinburgh Uni1:53.411:51.29
21:58.14Jaiden Gaston U17M Victoria Park & Tower Hamlets1:54.951:54.95
31:58.51Mohamed Ismail Mohamed SENMChris ZahShaftesbury Barnet/St. Mary's Uni/Somalia1:54.421:54.42
41:58.70Paul Grange V35MIan GainsHavering/Barking1:54.471:53.46
52:00.80Shaka Palmer SENMPaul PinningtonEnfield & Haringey1:58.361:54.79
62:01.66Sam WilkinsonSBU20MJohn ClementsBrighton & Hove1:57.961:57.96
72:02.26Aidan Aherne U17M St. Mary's Richmond1:57.211:57.21
800m B (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:16.69Katie OldingSBU23WBrian O'HareThames Valley/Imperial College2:12.532:12.53
22:20.29Evie Grice U23W Harrow/Brunel Uni London2:19.202:12.57
32:20.73Hannah KinanePBU15W Swansea2:19.512:19.51
42:25.69Sabrina MannesSBU17WPhillip KissiBlackheath & Bromley2:25.212:20.36
52:27.75Laura HillyardSBSENW Victoria Park & Tower Hamlets/Loughborough Student2:24.162:20.4
62:35.02Joel McGinness U15MDerek DarnellHuntingdonshire2:33.52:27.32
 
1500m A (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:00.99Mark BoothPBSENMNick TaylorReading AC3:57.483:57.48
24:01.16Ahmed Abdulle U23MTomaz PlibersekWoodford Green Essex Ladies/Somalia3:57.243:56.08
34:01.57Tomer TarraganoPBU20MJohn ClementsBrighton & Hove/Hercules Wimbledon3:59.053:59.05
44:01.70Hugo Cayssials SENMDavid WilkinsonThames Valley/France3:59.673:59.67
54:01.78Daniel Brookling U20MConrad MiltonWindsor Slough Eton & Hounslow/Hampshire Schs4:00.063:58.31
64:02.73Michael Cameron SENMMark PollardThames Valley/Durham Uni4:02.573:58.90
74:10.46Tom GouldingSBSENMThomas MillmoreBirtley/Cambridge Uni4:10.464:02.43
1500m B (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:11.90Mungo PriorPBU20M Ilford4:06.44:06.4
24:16.59Joshua KempPBU17M Basingstoke & Mid Hants4:12.94:12.9
34:17.69Jak WrightPBU17M Ilford4:11.814:11.81
44:18.29Alex Jago SENMJohn ClementsArena 80/Brighton & Hove4:13.554:13.55
54:25.54Tom ArmstrongPBU17MWayne VintonRanelagh4:25.544:25.54
64:26.66Isabel DyePBU23W Thames Valley/Cambridge Uni4:23.594:23.59
74:29.19Oli MorganSBU17MIan ByettBasingstoke & Mid Hants4:29.194:25.98
84:30.33Richard Sutton U17MIan ByettBasingstoke & Mid Hants4:26.64:26.6
1500m C (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:35.16Sophie CrumlySBSENW Reading AC4:23.434:23.43
24:37.79Charlotte Buckley U20WAdrian HemeryThames Valley4:35.524:35.52
34:37.96Charlie StonePBU17M Chiltern4:34.054:34.05
44:39.01Emily Dudgeon SENW Edinburgh AC/Dundee Uni/Team Edinburgh4:36.654:24.87
54:41.19Maddie DeadmanSBU20W Basingstoke & Mid Hants4:39.304:39.30
64:44.53Ben WhitePBU15M Basingstoke & Mid Hants4:44.534:44.53
74:51.33Rebecca PoolePBU20WIan ByettBasingstoke & Mid Hants4:51.334:51.33