BMC Regional Races External Results
Eltham
19 Jun 19
800 1500 5000 

Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
800m A (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:51.09Edward Dodd SENMAlex BuddCity of Portsmouth/Portsmouth Uni1:49.911:49.91
21:51.31Jonny White SENMAlex BuddCity of Portsmouth/Portsmouth Uni1:49.931:49.93
31:51.43Angus HarringtonPBU20MNigel StickingsBlackheath & Bromley/Surrey Schs1:50.401:50.40
41:53.38Charlie BaldwinSBSENM Worthing/St. Mary's Uni/Crawley1:53.381:51.70
51:53.81Luca BiggPBU20MJon BiggBrighton Phoenix1:53.811:53.81
61:54.25Niki FaulknerPBSENMDavid WilkinsonHighgate/Imperial College/Thames Valley1:54.251:54.25
71:54.51Victor Nutakor SENMClarence CallenderNewham & Essex Beagles1:52.861:50.91
81:55.83Harry Roffey U20MJamie RussellSheffield & Dearne/Millfield Sch1:55.691:55.69
800m B (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:56.69Mike CummingsSBSENMKenneth PikeHerne Hill/Hardley1:55.921:55.25
21:57.95Charles Crick U20M Tonbridge1:55.21:55.2
31:58.06Oliver Coppellotti U20M Walton1:57.841:57.84
41:59.15Thomas WalkerSBSENMAlex BuddCity of Portsmouth1:57.801:56.29
51:59.37Sam Shaw U20MWayne VintonKingston & Poly1:59.191:59.19
61:59.47Ted NtibazonkizaSBSENMCraig WinrowShaftesbury Barnet/St. Mary's Uni1:59.471:55.93
71:59.84Sam Wilkinson U20MJohn ClementsBrighton & Hove1:57.961:57.96
82:00.43Aidan Aherne U17M St. Mary's Richmond1:57.211:57.21
92:00.93Marley GoddenPBU23M Medway & Maidstone1:58.701:58.70
102:06.58Joshua Genco-Russo U20MAlex BuddWoking2:00.472:00.47
800m C (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:00.01Jacob BournePBU23M Medway & Maidstone2:00.012:00.01
22:01.72Ryan MaundersPBU23M Medway & Maidstone1:59.421:59.42
32:02.70Kartik IyerSBSENMMike FleetCroydon/Cambridge Uni2:01.042:00.88
42:04.99Ethan FiorePBU15M Cambridge H2:04.992:04.99
52:05.32Alex JagoSBSENMJohn ClementsArena 80/Brighton & Hove2:02.482:02.48
62:06.48Cassius HebdenPBU17M Brighton Phoenix2:02.52:02.5
72:07.78Quinn AustinSBU20M Medway & Maidstone2:07.782:02.8
800m D (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:06.10Stuart McNallySBV40MGerald PatrickDartford H2:06.102:05.80
22:08.13Dylan BoltonPBU20MTerry SkeltonHastings AC2:08.132:08.13
32:08.45Simon FraserSBV40MMark HookwayTonbridge2:08.451:58.7
42:09.74Tony James V45MShane SmithKettering/Midland Masters2:09.472:05.22
52:09.75Steven Underwood SENMRoderick LockSouthampton/Highgate2:07.382:02.09
62:10.90Luke HillPBU20M Croydon2:09.62:09.6
72:11.43Jad El-houssamiSBSENM Newham & Essex Beagles2:07.812:07.81
82:16.51Fiona de Mauny V35W Herne Hill2:12.782:09.07
800m E (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:13.30Louis WoodsPBU17M Cambridge H2:11.072:11.07
22:13.82Catherine EdwardsPBU20WRod FinchBasingstoke & Mid Hants2:12.962:12.96
32:14.19Alex MundellSBSENWDavid WilkinsonCity of Salisbury/Imperial/Thames Valley2:12.432:10.2
42:15.31Wole OdeleSBV50M Cambridge H/Southern Counties Vets2:15.312:14.09
52:15.94Thomas Keenan SENM Sutton & District2:15.782:14.70
62:16.03Yasmin LookessPBU23WChris DoreyJersey2:16.032:16.03
72:17.82Annabel Hobday U20WWayne VintonHerne Hill2:17.652:15.53
82:19.03Kyra Sethna-McIntosh U17W Croydon2:17.822:17.82
92:21.34Candyce Billy SENW UCL/France2:19.242:19.24
800m F (Women)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:17.55Olivia BerryPBU17WAndy FrankishBlackheath & Bromley2:17.552:17.55
22:18.66Stella WhitlumPBU15WMike DunphyDacorum & Tring2:18.662:18.66
32:19.09Olivia EastPBU15WClaire EastCity of Portsmouth2:19.092:19.09
42:21.33Alexa ParkerPBSENW Kent2:16.522:16.52
52:21.84Lily MeersPBU15WAndy FrankishBlackheath & Bromley2:20.862:20.86
62:26.50Annabel Carter SENWBill FosterTonbridge/Loughborough Students2:23.92:17.35
800m G (Women)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:25.98Laura Hillyard SENW Victoria Park & Tower Hamlets/Loughborough Student2:24.162:20.4
22:26.53Alice BurnhopeSBU23W Cannock & Stafford/Loughborough Students/Bexley2:26.532:24.7
32:27.08Flora DavisPBU17WBruce WarrenBrighton Phoenix2:26.02:26.0
42:27.09Rebecca WilbySBSENW Woodford Green Essex Ladies/Brunel Uni London2:26.192:24.88
52:30.98Olivia EdwardsSBU15WMike DunphyDacorum & Tring/Buckinghamshire Schs2:27.272:22.94
 
1500m A (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
13:52.85Samuel MaherPBU23MChris DoreyJersey3:52.853:52.85
23:52.96Thomas NinerSBSENMAllison BentonBrighton & Hove/Crawley3:48.863:48.86
33:54.86Ross FranksPBSENM Hercules Wimbledon3:54.863:54.86
43:55.10Daniel CheesemanSBSENMCraig WinrowCity of York/St. Mary's Uni3:54.683:44.38
53:55.51Oliver BrightPBU17MNigel StickingsBlackheath & Bromley3:55.513:55.51
63:56.57Andrew FyfeSBSENM Belgrave3:53.843:53.84
73:59.01Cameron Payas U23MMark HookwayTonbridge/Surrey Uni/Guildford & Godalming/Gibralt3:52.873:52.87
84:00.30Hugo CayssialsSBSENMDavid WilkinsonThames Valley/France3:59.673:59.67
94:00.86Stephen Strange SENMSteve ReynoldsBasildon3:57.793:57.4
104:01.82Sam Brown-AraujoPBU23M Oxford Uni4:01.824:01.82
114:03.88Matthew Francis U20MNigel StickingsBlackheath & Bromley4:01.944:00.58
124:04.47Dylan Moxon U23M New Zealand4:01.454:01.45
134:12.02James Millett U23M Highgate/Imperial/Thames Valley4:01.083:58.8
144:15.88Ben HealeyPBSENMDavid VosserWinchester/Brighton Uni4:15.884:15.88
1500m B (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:00.53Michael EllisPBSENMMark HookwayTonbridge/Sheffield Hallam Uni4:00.534:00.53
24:01.13Charlie Haywood SENM Highgate3:59.983:59.98
34:01.30Tomer TarraganoPBU20MJohn ClementsBrighton & Hove/Hercules Wimbledon3:59.053:59.05
44:01.31Harrison TremainPBU20MStella BanduAshford AC4:01.314:01.31
54:01.72Jack DicksonPBU17MRichard HoltKingston & Poly4:01.724:01.72
64:01.75Oliver PriorPBU20MStella BanduAshford AC4:01.754:01.75
74:01.86Leo BrewerPBU20MBruce WarrenBrighton Phoenix4:01.864:01.86
84:02.35Charlie Brisley U20MJames McNeillInvicta East Kent4:00.74:00.7
94:02.45Louis SmallPBU17M Ashford AC4:02.454:02.45
104:02.99Joe Blacknell U20MMick WoodsAldershot, Farnham & District4:02.884:02.88
114:04.19Callum MyattPBU20MDavid ListonBlackheath & Bromley4:04.194:04.19
124:05.49Joseph ChamberlainPBU17MMike DunphyDacorum & Tring4:03.894:03.89
134:06.14Angus WilliamsSBU17MSteve PerkinChiltern4:06.144:05.08
144:08.73Alex MelloyPBU17MMark VileCambridge & Coleridge4:08.734:08.73
154:10.51Joe Clayson U20MJohn ClementsBrighton & Hove4:10.324:10.32
164:21.15William Newcombe U17MMark VileCambridge & Coleridge4:12.344:12.34
1500m C (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:07.58Isaac ElamPBU17MTerry SkeltonHastings AC4:04.434:04.43
24:08.99Joshua OlawunmiPBU20MMark NewellCambridge H4:02.04:02.0
34:09.52Henry TaylorPBU20MJohn ClementsBrighton & Hove4:09.524:09.52
44:12.23Jack SmallPBU17M Ashford AC4:12.234:12.23
54:12.56Andrew PickettSBV35M Dartford H/Loughborough Students/Southern Counties4:12.563:57.58
64:17.50Calum FraserSBSENM Kent/Bath Uni4:17.504:13.26
74:18.38Jamie BaileyPBU17MMike DunphyDacorum & Tring4:18.384:18.38
84:19.67Samuel GreensteinPBU15MColin GodfreyShaftesbury Barnet4:19.674:19.67
94:22.13Nicole TaylorPBSENWRichard OwenTonbridge/Brighton Uni4:22.134:22.13
104:23.17Matthew SmithPBU15MJay GalleyBlackheath & Bromley4:23.174:23.17
114:24.85Rebecca JohnsonPBSENWJohn LeesHighgate/Edinburgh Uni Hare & Hounds4:23.604:23.60
124:33.77Stevie LawrenceSBU23WMick WoodsCroydon/St. Mary's Uni4:33.774:33.38
134:36.59Matthew Preston V45M Cambridge H/Veterans4:28.884:28.88
1500m D (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:40.69Kirandeep MarshPBU23WRichard OwenTonbridge/Nottingham Uni4:40.694:40.69
24:47.53Poppy Craig-McFeelyPBU17WWayne VintonHerne Hill4:44.864:44.86
34:48.44Poppy Palmer-Malins U17W Brighton & Hove4:48.214:48.21
44:49.49Bluebell CookePBU17WDavid LowesLuton4:49.494:49.49
54:51.06Harriet Bloor U17WDavid LeachHailsham4:47.344:47.34
64:53.78Sonny BreezePBU15M S Factor4:53.784:53.78
74:57.60Jack AdamsPBU15M Cambridge H4:57.604:57.60
84:59.98Darja Knotkova-Hanley U20W Haywards Heath4:59.614:55.98
 
5000m A (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
114:57.10Ross Braden SENMNick AndersonBlackheath & Bromley/Kent Uni14:45.5214:45.52
215:11.54Tewelde Menges SENM Medway & Maidstone15:10.415:10.4
315:12.68Ben Johnson SENMNick AndersonSouthport Waterloo/Loughborough Students/Shettlest14:47.814:47.8
415:18.85Tom Jervis SENM Hercules Wimbledon14:55.3814:31.72
515:21.19Gary FosterSBSENMTerry SkeltonHastings AC15:09.6815:09.68
615:22.80Patrick RoddyPBSENM Thames Hare & Hounds/UCL15:08.5015:08.50
715:24.41Ben Shearer V40M Cambridge H15:05.1915:05.19
815:27.72Jack EykelboschPBSENM Dacorum & Tring/Edinburgh Uni/Dacorum & Tring15:24.6915:24.69
915:31.04Alistair Rutherford SENMAnthony ClarkeLiverpool H/Birmingham City Uni/Mossley Hill15:04.2415:04.24
1015:48.64Lawrence AverySBV35M Kent15:48.6415:15.30
1115:56.45Henry Murdoch SENM Highgate/UCL15:45.915:28.45
5000m B (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
115:32.70Matt WelshSBSENM Belgrave15:18.1115:18.11
215:36.73Peter LightingPBV35M Kent15:36.7315:36.73
315:40.35Rhys BoormanPBSENM Aberdare Valley/Roehampton University/Hastings AC15:40.3515:40.35
415:44.91Bede Pitcairn-KnowlesPBU20M Tonbridge15:44.9115:44.91
515:58.61Andrew GriggPBSENMMark WhiteHerne Hill15:34.2815:34.28
616:00.81Robbie HynesSBSENM Hercules Wimbledon16:00.8115:47.08
716:09.44Richard LovejoySBSENMTad DickerAldershot, Farnham & District16:09.4416:05.9
816:19.16Simon FoxPBSENM Petts Wood16:19.1616:19.16
916:22.06Alistair Smith V35M Aldershot, Farnham & District16:21.815:58.6
1016:40.76Samuel Evans V35M Kent15:53.7415:53.74
1116:48.32Laura GentPBSENWLuke GunnAldershot, Farnham & District/Birmingham Uni16:42.2016:42.20
1216:52.79Luke ReevesPBU23M Tonbridge/St. Mary's Uni16:52.7916:52.79
1316:58.77Rob ShearerSBV40M Cambridge H16:58.7716:48.54
1417:03.22Neill WrightSBV40M Medway & Maidstone16:54.9116:54.91
3117:11.69Eric WilliamsPBU20MVanessa HammettKingston & Poly17:11.6917:11.69
1517:19.90Ben Mccallion U23M Hastings AC16:52.916:52.9