BMC Gold Standard Races & Sprints External Results
Lee Valley
5 Aug 20
100 200 800 

Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
100 SX 1
PosPerf Name AG CoachClubSBPB 
111.99-4.5Kristal Awuah U23WMatthew ThomasHerne Hill11.3311.16
212.43-4.5Nia Wedderburn-Goodison U17W Harrow11.6011.60
312.49-4.5Mica Moore SENWLawrence MooreBirchfield H/Cardiff Met Uni11.8311.64
412.71-4.5Torema Thompson SENW Enfield & Haringey11.8511.54
100 SX 2
PosPerf Name AG CoachClubSBPB 
110.62-3.3Tommy Ramdhan SENMMichael AfilakaBexley/Oaklands Col10.3310.20
210.67-3.3Adeseye Ogunlewe SENMPrince DuwaiNewham & Essex Beagles/Celbridge/East London U/Nig10.2110.17
311.04-3.3Jeremiah Azu U20MHelen Patricia JamesCardiff10.3510.27
411.08-3.3Dom Ashwell U23M Shaftesbury Barnet/Oaklands Col10.5510.20
100 SX 3
PosPerf Name AG CoachClubSBPB 
110.86-3.3Joel Pascall-Menzie U20M Newham & Essex Beagles10.2810.28
210.87-3.3Nick StewartSBU23MRyan FreckletonEnfield & Haringey10.8710.40
311.02-3.3Omar Grant SENMRohan SamuelHarrow10.6010.36
411.03-3.3Olumide Isaac SENMSteve FudgeWoodford Green Essex Ladies/Nottingham Uni10.4810.48
100 SX 4
PosPerf Name AG CoachClubSBPB 
111.00-1.8Aidan Syers V35MDave LeaseNewham & Essex Beagles/Loughborough Students10.5710.31
211.12-1.8Michael Miller U23MMichael AfilakaHerne Hill/Oaklands Col10.7110.71
311.26-1.8Terrell Craig SENMChristopher HarrisBexley11.2510.49
411.37-1.8Abdulhakim Mohamed U23M Ilford10.8810.88
 
200 SX 1
PosPerf Name AG CoachClubSBPB 
123.99-3.9Gloria Hooper SENW Harrow/Italy23.8323.25
224.36-3.9Laviai NielsenSBSENWChristine BowmakerEnfield & Haringey/King's College London24.3623.23
324.52-3.9Ama Pipi SENWLinford ChristieEnfield & Haringey23.2322.83
200 SX 2
PosPerf Name AG CoachClubSBPB 
124.65-1.8Risqat Fabunmi-AladeSBSENWPiotr SpasSwansea/Bath Uni24.6523.64
225.06-1.8Mica Moore SENWLawrence MooreBirchfield H/Cardiff Met Uni24.6123.92
325.58-1.8Hannah Foster U20WCraig AndrewShaftesbury Barnet/Oaklands Col24.5123.87
200 SX 3
PosPerf Name AG CoachClubSBPB 
121.99-1.0Keano-Elliott Paris-SamuelSBU23MLinford ChristieThames Valley/South Bank Uni21.4521.45
222.34-1.0Andre Wright SENMClarence CallenderMedway & Maidstone/Brunel Uni London/Sheffield & D21.6621.01
322.41-1.0Mayowa Osunsami U23MTony JarrettNewham & Essex Beagles/Northeastern21.8421.70
200 SX 4
PosPerf Name AG CoachClubSBPB 
121.50-3.3Shemar BoldizsarSBU23MVincent LawrenceHarlow AC/St. Mary's Uni/Southend21.4020.56
221.60-3.3Jona Efoloko U23MMichael AfilakaSale Harriers Manchester/East London U21.1320.48
321.86-3.3Thomas Somers SENMLloyd CowanNewham & Essex Beagles/Loughborough Students21.2020.37
421.91-3.3Ben Snaith SENMMick GrahamNewham & Essex Beagles/Cambridge TC21.1620.86
 
Mens 800m A
PosPerf Name AG CoachClubSBPB 
11:51.06 Tom Dodd U23MLuke GunnBirchfield H/Birmingham Uni1:50.561:48.84
21:51.19 Henry JohnsonPBU20MLynn CooperHoughton Harriers1:49.681:49.68
31:53.62 Ian Crowe-WrightSBSENM Brighton & Hove/New Mexico Uni1:53.621:51.41
41:56.74 Theo Blundell SENMCraig WinrowBirchfield H/St. Mary's Uni1:56.201:46.43
Mens 800m B
PosPerf Name AG CoachClubSBPB 
11:53.20 Thomas NinerSBSENMAllison BentonBrighton & Hove/Crawley1:51.471:51.47
21:55.60 Cameron Reid U20MSteve PerkinChiltern1:54.371:52.42
Mens 800m C
PosPerf Name AG CoachClubSBPB 
11:53.83 Oliver HallPBU20M Bracknell AC1:53.471:53.47
21:56.24 Tyler Bilyard U20MRob AndrewsGreat Yarmouth/City of Norwich1:53.051:53.05
31:57.16 Harry CoxSBU23MSteve PerkinChiltern/Cambridge Uni1:53.501:53.22
Mens 800m D
PosPerf Name AG CoachClubSBPB 
11:55.27 Jack DicksonPBU20MRichard VassallKingston & Poly1:52.861:52.86
21:55.58 Adam Day U23MDean MillerChiltern/Birmingham Uni1:54.491:54.49
31:59.21 Isaac BrownSBU20MSteve ReynoldsBasildon/Chichester Uni1:58.281:54.72
Mens 800m E
PosPerf Name AG CoachClubSBPB 
11:55.36 Dylan SpencerPBU20MTrevor RaggettWindsor Slough Eton & Hounslow1:53.881:53.88
21:57.10 Luca MinalePBU20MWayne VintonVictoria Park & Tower Hamlets1:56.421:56.42
31:58.47 OJ ParmenterPBU20MAndrew ParmenterCambridge & Coleridge1:58.211:58.21
42:03.52 Jamie Rashbrook U20MMartin BrownBasildon/Newham & Essex Beagles1:57.671:55.35
Mens 800m F
PosPerf Name AG CoachClubSBPB 
11:58.13 Luke RichardsonSBU17MCatherine MijovicBromsgrove & Redditch1:54.211:54.21
21:59.67 Finlay Hutchinson U17MTrevor MuxlowNotts1:58.521:55.91
31:59.96 Leo Freeland U20MSharon EdghillMarshall Milton Keynes1:58.491:56.99
42:05.53 Cameron EnserSBU20M Bracknell AC2:05.531:56.10
Mens 800m G
PosPerf Name AG CoachClubSBPB 
11:57.09 Sam DaveyPBU20M Worcester1:57.091:57.09
21:59.01 Jamie Webster U20MSimon GoodwinBedford & County/London Schs1:57.131:53.12
32:00.31 Aaron EnserSBU23M Bracknell AC/Blackheath & Bromley2:00.311:58.70
42:04.65 Gilad NachshenSBU17MJeremy SothcottShaftesbury Barnet2:04.651:57.9
Mens 800m H
PosPerf Name AG CoachClubSBPB 
12:01.08 Tom Gaunce U17MMike DunphyDacorum & Tring1:57.301:57.30
22:02.88 Roman Hodgson U17M Deeside AAC1:59.751:59.75
32:04.73 Ewan MaxwellSBU17MHarry CzapskiVale of Aylesbury2:04.732:02.28
42:06.74 Edward EnserSBU17M Bracknell AC2:06.742:02.84
Mens 800m I
PosPerf Name AG CoachClubSBPB 
11:59.04 Alex MelloyPBU17MMark VileCambridge & Coleridge1:59.041:59.04
21:59.51 Thomas BridgerPBU20MMark VileCambridge & Coleridge1:57.41:57.4
32:01.42 Samuel MarneyPBU17M Bracknell AC2:01.422:01.42
42:01.63 George KeenPBU17MMark VileCambridge & Coleridge2:01.632:01.63
Womens 800m A
PosPerf Name AG CoachClubSBPB 
12:04.35 Georgie HartiganPBSENWBev HartiganBirchfield H/St. Mary's Uni/Ireland2:02.992:02.99
22:05.53 Khahisa Mhlanga U23WMick JuddHerts Phoenix2:01.912:01.91
32:11.88 Isobel Ives U23WMick JuddBasildon/Bath Uni2:08.142:04.46
Womens 800m B
PosPerf Name AG CoachClubSBPB 
12:08.23 Sabrina Sinha U23WBud BaldaroCambridge H/Birmingham Uni2:05.312:05.31
22:12.11 Indienne King U17WJohn SkevingtonWreake & Soar Valley2:10.922:10.92
32:12.17 Maisie GriceSBU23WBud BaldaroAldershot, Farnham & District/Birmingham Uni/Harro2:12.172:10.60
42:15.76 Caroline Ford SENW Cambridge H/Loughborough Students/Blackheath & Bro2:10.402:06.48
Womens 800m C
PosPerf Name AG CoachClubSBPB 
12:11.41 Amarisa SibleyPBU17WPhillip KissiBlackheath & Bromley2:11.412:11.41
22:13.80 Lauren McNeilSBU20WRichard MasseyMansfield2:11.472:11.47
32:20.86 Fiona de Mauny V35W Herne Hill2:11.882:09.07
Womens 800m D
PosPerf Name AG CoachClubSBPB 
12:16.02 Ella Fryer U17W St. Mary's Richmond2:14.452:13.48
22:16.48 Ava WhiteSBU20WPhillip KissiBlackheath & Bromley2:16.482:11.42
Womens 800m E
PosPerf Name AG CoachClubSBPB 
12:15.53 Amelia Casey U23WDavid WilkinsonThames Valley2:14.852:14.85
22:20.38 Amelia McMurtrie U20WShane SmithKettering2:17.822:17.52
32:21.65 Charlotte Young U20WSteve FuryMedway & Maidstone2:17.682:16.51
42:22.76 Jessica NorkettSBU20WDean KirtonThetford/Woodford Green Essex Ladies2:22.762:15.6
Womens 800m F
PosPerf Name AG CoachClubSBPB 
12:21.15 Hannah Knights SENW Guildford & Godalming/Loughborough Students/Windso2:17.122:17.12
22:21.78 Olivia East U17WClaire EastCity of Portsmouth2:17.142:17.14
32:24.23 Jessica HatchSBU17WShireen HigginsWindsor Slough Eton & Hounslow2:24.232:19.8
Womens 800m G
PosPerf Name AG CoachClubSBPB 
12:19.40 Hannah ClarkPBU17WAndy FrankishBlackheath & Bromley2:19.402:19.40
22:21.34 Madeleine CaseyPBU17WDavid WilkinsonThames Valley2:20.902:20.90
32:26.94 Lily Meers U17WAndy FrankishBlackheath & Bromley2:23.082:20.86